شناسهٔ خبر: 43577551 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مجلس سنای آمریکا به گزینه پیشنهادی ترامپ برای دادگاه عالی رأی داد

مجلس سنای آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در تاریخ سوم نوامبر، درباره عضویت «امی کانی بارت» در دادگاه عالی جلسه رأی‌گیری تشکیل داد و به گزینه پیشنهادی ترامپ برای دادگاه عالی رأی موافق داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،  مجلس سنای آمریکا دوشنبه شب درباره صلاحیت «امی کانی بارت» نامزد معرفی شده از سوی ترامپ برای دیوان عالی رأی‌گیری کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

خبرگزاری رویترز گزارش داد که مجلس سنای آمریکا در این جلسه رأی‌گیری با اکثریت آرا به «امی کانی بارت» به‌عنوان قاضی دادگاه عالی آمریکا به جای قاضی متوفی روث گنیزبرگ رأی داده است.

بر اساس این گزارش، مجلس سنا صلاحیت خانم امی بارت برای عضویت در دادگاه عالی آمریکا را با 52 رأی موافق در برابر 48 رأی مخالف نمایندگان مجلس سنا تأیید کرده است.

گزینه پیشنهادی ترامپ در حالی به‌عنوان قاضی دادگاه عالی آمریکا انتخاب می‌شود که  حدود یک هفته تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 3 نوامبر (13 آبان) فرصت باقی است.

با عضویت بارت در دادگاه عالی آمریکا، اکثریت محافظه‌کاران در دادگاه قطعی‌تر و ترکیب قضات آن 6 به 3 به‌نفع محافظه‌کاران شده است.

روند انتخاب قاضی جدید دیوان عالی آمریکا آن هم در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری 3 نوامبر به یک جنجال بزرگ سیاسی تبدیل شده است.

در حالی که دموکرات‌ها بارها خواستار به تعویق افتادن انتخاب قاضی جدید دیوان عالی آمریکا به بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌اند، جمهوریخواهان عجله زیادی دارند تا قبل از انتخابات فرد موردنظر ترامپ انتخاب شود.

در تاریخ سیاسی معاصر آمریکا هرگز سابقه نداشته است که صلاحیت یک نامزد دیوان عالی این قدر نزدیک به انتخابات ریاست‌جمهوری، از سوی مجلس سنا تأیید شود؛ این در حالی است که بیش از 58میلیون نفر تاکنون در انتخابات زودهنگام شرکت کرده‌اند.

ترامپ آشکارا گفته است که علت اصلی عجله‌اش برای تأیید صلاحیت امی بارت این است که وی بتواند در دیوان عالی آمریکا درباره هرگونه پرونده‌ای درخصوص مسائل انتخاباتی رأی بدهد.

انتهای پیام

نظر شما