شناسهٔ خبر: 43572298 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

ظریف: سازمان ملل در سن ۷۵ سالگی باید خود را در مقابله با یکجانبه گرایی متعهد و متحد کند

وزیر امور خارجه کشورمان در هفتاد و پنجمین سالگرد سازمان ملل متحد گفت: این نهاد باید در سن ۷۵ سالگی خود را در مقابله با یکجانبه گرایی متعهد و متحد کند. کارشناسان وکیل‌آنلاین درباره تکلیف مالکیت در آپارتمانها از حیث مشاع بودن یا اختصاصی بودن ملک توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - محمد جواد ظریف در آئین هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد، با بیان این موضوع که ۷۵ سال پیش، سازمان ملل متحد برای بازگرداندن صلح و امنیت بین‌المللی پس از دو جنگ هولناک تاسیس شد، از میزان موفقیت آن سوال کرد و گفت: براساس مطالعه جدید که از سال ۲۰۰۱ از قضا صورت گرفته است، سال گفت‌وگوی تمدن‌های ملل متحد ۳۷ میلیون نفر در نتیجه جنگ‌های ابدی ایالات متحده آواره شده‌اند.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه با بیان اینکه، هشت جنگ علیه تروریسم، که بصورت جنگ‌های خشونت‌آمیز آمریکا از سال ۲۰۰۱ آغاز شده و یا به آن‌ها پیوسته است سبب از دست دادن صد‌ها هزار جان بی‌گناه، گسستگی تعداد بی شماری از جوامع و خانواده‌ها، ناکامی و شکست دولت‌ها و افراط گرایی بی‌سابقه شده است.

وی ادامه داد: بنابراین امروز، باید از خود بپرسیم آیا دنیای ما نسبت به سال ۱۹۴۵ از امنیت بیشتر برخوردار است یا کمتر؟ چگونه می‌توانیم با یکجانبه‌گرایی و تحقیر حقوق بین‌الملل یک قلدر که فقط می‌داند از یک چوب بزرگ استفاده و متکبرانه صحبت کند، مقابله کنیم و چگونه می‌توان قدرتی را مهار کرد که بیش از ۲۲۰ مورد از کل ۲۴۴ سال تاریخ خود را در جنگ گذرانده است.

ظریف ادامه داد: آمریکا از جنگ علیه بومیان خود، جنگ علیه جمعیت برده آن که با بی‌رحمی شدید ادامه دارد و همچنین ۳۹ درگیری نظامی و از تقریبا ۱۲۰ جنگ اقتصادی از سال ۱۹۴۵- که به طور فریبنده تحریم نامیده می‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: همواره در این جنگ‌های ابدی می‌بازد.

وی تاکید کرد: در واقع، وقتی هیچ کسی در جنگ پیروز نمی‌شود. وقت تغییر روش است، خون و ثروت آمریکایی‌ها و دنیا را از بدبختی بیشتر نجات دهید.

ظریف با خطاب قراردادن کشور‌های جهان اظهار کرد: بی‌خیالی، اکسیژن مورد نیاز ایالات متحده برای ادامه قلدری است.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه، اشتهای ایالات متحده فقط با مماشات، با گردن‌نهادن در برابر اقدامات غیرقانونی آن علیه دیگران، به امید جلوگیری از خشم آن، رشد می‌کند، گفت: دوستان من در حقیقت این موضوع کارایی ندارد و باید سازمان ملل متحد در سن ۷۵ سالگی، خود را متعهد و متحد کند و به مقابله با یکجانبه‌گرایی و جنگ بپردازد.

انتهای پیام/

نظر شما