شناسهٔ خبر: 42804003 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

رایزنی ولی‌عهد ابوظبی با رئیس جمهور مصر درباره تحولات منطقه

ولی‌عهد ابوظبی در تماس تلفنی با رئیس جمهور مصر درباره مسائل مورد اهتمام دو کشور در منطقه و جهان گفت‌وگو کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر شامگاه دوشنبه با «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی درباره همکاری مشترک میان دو کشور در زمینه‌های مختلف و همچنین مسائل منطقه و جهان گفت‌وگو کرد.

بر اساس بیانیه سخنگوی ریاست جمهوری مصر، دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی، روابط دوجانبه میان دو کشور برادر و راه‌های تقویت آن و افق‌های ادامه و توسعه این همکاری در راستای منافع مشترک دو کشور و دو ملت را مورد بررسی قرار دادند.

در این بیانیه آمده است که بن زاید در تماس تلفنی با السیسی به تبادل نظر درباره مسائل مورد اهتمام دو کشور در منطقه و جهان پرداخت که این امر در چارچوب رایزنی‌های منظم و متقابل میان رئیس جمهور مصر با ولی‌عهد ابوظبی و به منظور تقویت روابط برادرانه و ممتاز میان دو کشور است که یکی از ارکان اساسی تحقق امنیت و ثبات در منطقه شمرده می‌شود.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «عبدالله بن زاید»، وزیر خارجه امارات و «عبدالطیف بن راشد الزیانی»، وزیر خارجه بحرین روز ۲۵ شهریورماه در مراسمی در کاخ سفید توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین را امضا کردند.

رئیس جمهور مصر تنها مسئول عربی در منطقه بود که توافق امارات  و بحرین با رژیم صهیونیستی را تبریک گفته است.

انتهای پیام/.

نظر شما