شناسهٔ خبر: 42675027 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

سیاست خارجی

ظریف به پومپئو: روز شنبه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد/ واکنش آفریقای جنوبی به قصد ایران برای ترور سفیر آمریکا

محمدجواد ظریف به احتمال بازگشت مکانیسم ماشه واکنش نشان داد.

صاحب‌خبر -

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با توجه به تهدیدات توخالی دولت ترامپ برای بازگرداندن تمام تحریم های سازمان ملل علیه ایران نوشت: روز شنبه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

به گزارش انتخاب، وزیر امورخارجه ایران پنجشنبه شب در پیامی توییتری نوشت: مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا دوباره اشتباه کرده است و هیچ اتفاق جدیدی در تاریخ ۹ سپتامبر (۲۹ شهریور ماه) رخ نخواهد داد، فقط قطعنامه ۲۲۳۱ را بخوانید.

وزیر امورخارجه ایران در ادامه با توجه به خروج آمریکا از توافق هسته ای و تلاش برای اعمال مکانیسم ماشه نوشت:بولتون که رئیس (ترامپ) را برای پایان دادن به مشارکت ایران (در توافق هسته ای) متقاعد کرد، این کار را انجام داد.

به نوشته ظریف: به قول خودش: فرایند (بازگشت تحریم ها) ساده، اتوماتیک وار یا سریع نیست. ولی عمداً پیچیده و طولانی است.

وزیر امورخارجه ایران تأکید کرد: آمریکا دیگر مشارکتی (در توافق هسته ای) ندارد.

محمدجواد ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

آفریقای جنوبی: ادعاها درباره قصد ایران برای ترور سفیر آمریکا بسیار عجیب است

فارس نوشت: وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی امروز پنجشنبه ادعای یک رسانه آمریکایی درباره قصد ایران برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی را رد کرد و آن را «بسیار عجیب» توصیف کرد.

«نالدی پاندور» در مصاحبه‌ای اختصاصی با پایگاه خبری SABC ادعاهای مجله پولیتیکو علیه ایران را رد کرد. او گفت: «آفریقای جنوبی معتقد است که دیپلمات‌ها در کشور ما ایمن هستند.»

وی در ادامه گفت: «ولی اظهارات علنی بسیار عجیبی مطرح شده‌اند و دوستان ما در ایران به اندازه ما شگفت‌زده شده‌اند. من این را کاملاْ عجیب می‌دانم که چرا ایران به عنوان یک دوست خوب آفریقای جنوبی باید بخواهد در کشوری که دوست خوبی برای ایران بوده چنین اقدامی انجام دهد؟ من فقط می‌توانم آن را عجیب و غریب توصیف کنم و اجازه بدهید همینحا حرفم را تمام کنم.»

نشریه آمریکایی پولیتیکو در گزارشی روز دوشنبه مدعی شده بود ایران قصد دارد برای گرفتن انتقام ترور سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه یک دیپلمات آمریکایی در آفریقای جنوبی را ترور کند.

نظر شما