شناسهٔ خبر: 41798657 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

با پویش هر خانه یک حسینیه در خانه‌های خود عزاداری کنیم

قدیر گفت:بهترین راه برای عزاداری حسینی این است که با نصب پرچم سیاه عزا بر درب منازل در خانه‌های خود عزاداری کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در شورای هیئات مذهبی استان قم با اشاره به دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: تدوین شیوه نامه‌ی ویژه ماه محرم درباره نحوه برگزاری مراسم‌های عزاداری در مراحل آخر است و تا هفته آینده ابلاغ می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه مدیران هیأت‌های عزاداری باید در نحوه برگزاری مراسم‌های سوگواری نسبت به رعایت اصول بهداشتی دقت جدی داشته باشند عنوان کرد: مردم از برپایی مراسم عزاداری در فضا‌های بسته و محدود جدا پرهیز کنند و راه اندازی هرگونه ایستگاه صلواتی نیز ممنوع است.

قدیر افزود: قدرت سرایت ویروس کرونا تا ۹ برابر افزایش یافته است و چنانچه در برگزاری مراسم‌های عزاداری نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی بی توجه باشیم شاهد بروز یک فاجعه خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به پویش "هر خانه یک حسینیه" گفت: با توجه به علاقه و اهمیتی که مردم برای سوگواری ماه محرم دارند بهترین راه در شرایط کنونی این است که همه با نصب پرچم سیاه عزا بر درب منازل در خانه‌های خود سوگواری کنیم.

انتهای پیام/ح

نظر شما