شناسهٔ خبر: 37649423 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

بررسی کارنامه سرمربی خارجی جدید ذوب‌آهن

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در تیم‌های باشگاهی اروپایی و تیم‌های ملی آسیایی سرمربیگری کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم فوتبال ذوب‌آهن در پایان هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال با کسب 15 امتیاز در رده یازدهم قرار گرفت تا علیرضا منصوریان ترجیح دهد از سرمربیگری این تیم کناره‌گیری کند.

مدیران باشگاه ذوب‌آهن پس از بررسی گزینه‌های داخلی و مذاکره با آن‌ها در شرایطی که عنوان شده بود علی دایی سرمربیگری تیم فوتبال ایران باشگاه را پذیرفته است، چند روز پس از تکذیب سرمربیگری دایی، میودراگ رادولوویچ را به عنوان سرمربی جدید تیمشان اعلام کردند و قرار است در ادامه این فصل از رقابت‌های باشگاه فوتبال ایران، این مربی خارجی سبزپوشان اصفهان را هدایت کند.

رادولوویچ 53 ساله متولد مونته‌نگرو است و در دوران باشگاهی برای تیم‌های سوتیسکا نیکشیچ و بودونتشوست تیتوگراد مونته‌نگرو، هایدوک کولا و زِمون صربستان، پیریکاس یونان و دگرفورس سوئد در پست هافبک بازی کرد. 

دوران مربیگری رادولوویچ با حضور در تیم زتا مونته‌نگرو، بوراک برانجا بوسنی تیم‌های رده‌های سنی مختلف صربستان در قامت کمک مربی آغاز شد. او در بوآویشتا پرتغال و دینامو مسکو روسیه هم دستیار بود اما سرمربیگری را در تیم‌های زیر 19 سال صربستان، پاختاکور ازبکستان، بودونتشوست پودگوریکا مونته‌نگرو، کاظمیه کویت، آتیرائو قزاقستان، الجهراء کویت و تیم‌های ملی لبنان و میانمار ادامه داد.

میودراگ رادولوویچ ذوب‌آهن

افتخارات مهم سرمربی مونته‌نگرویی ذوب‌آهن شامل قهرمانی با بودونتشوست پودگوریکا مونته‌نگرو که همراه با رکورد بیشترین امتیاز، پیروزی، گل زده، بهترین بازیکن و آقای گل بوده است. همچنین او توانسته برای اولین بار تیم ملی لبنان را در رده 77 فیفا قرار دهد و مدال نقره رقابت‌های قهرمانی زیر 21 سال اروپا را با تیم ملی مونته‌نگرو کسب کند.

رادولوویچ برای آنکه اثبات کند توان مربیگری بالایی دارد باید بتواند در ذوب‌آهن تحول عظیمی ایجاد کند تا سبزپوشان اصفهان بتوانند پس از چندین فصل بار دیگر حضور در جمع مدعیان قهرمانی لیگ برتر را تجربه کنند.

انتهای پیام/4048/

نظر شما