شناسهٔ خبر: 36822430 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

هیأتی از اردن برای ترمیم روابط با سوریه به دمشق می‌رود

یک مقام سابق اردنی گفت: بزودی در رأس هیأتی از کشورش به سوریه می‌رود و هدف این سفر، ترمیم روابط دمشق - امان و بازگشت آن به سال‌های پیش از بحران سوریه است.

صاحب‌خبر -

هیأتی از اردن برای ترمیم روابط با سوریه به دمشق می‌رودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «سمبر الحباشنه» وزیر کشور اسبق اردن، روز پنجشنبه (۱۴ آذرماه) از سفر قریب الوقوع یک هیأت از کشورش به سوریه خبر داد.

به گزارش وبگاه خبری عمون، الحباشنه اعلام کرد، هیأت اعزامی حدود سی عضو از وزراء پیشین و نمایندگان پارلمانی خواهد داشت که به ریاست طاهر المصری نخست‌وزیر اسبق اردن طی ماه جاری به سوریه خواهد رفت.

این مقام پیشین اردنی در خصوص دیدار هیأت با بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز گفت: این مسئله بستگی به طرف سوری دارد، اما هیأت که شامل وزرا و نمایندگان سابق اردنی است، تمایل دارد که با بشار اسد و دیگر مقامات بلندپایه سوریه دیدار کند.

الحباشنه افزود: که امیدوار است این سفر بتواند روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را در همه سطوح ترمیم کند.

همچنین یک نماینده پارلمان اردن که خواست نامش فاش نشود به وبگاه خبری «۲۴» امارات گفت که هدف از این سفر پیشبرد روابط دو کشور و تلاش برای حل مشکلات و پرونده‌های موجود میان دو طرف است.

با وجود آنکه مرز دو کشور در اواخر سال ۲۰۱۸ باز شده و تبادل تجاری میان دو کشور بعد از چند سال بحران از سر گرفته شده، اما روابط دمشق و امان هنوز به وضعیت عادی بازنگشته است.

انتهای پیام/341

نظر شما