شناسهٔ خبر: 35273617 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

«گلبرگ‌ها 2»؛ تک‌بیت‌های سینه زنی به بازار کتاب آمد/ ماه خدا طلوع «یا حسین» است

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار کتاب «گلبرگ ها 2» سروده سیدرضا مؤید همزمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و واقعه کربلا توسط انتشارات به‌نشر خبر داد.

صاحب‌خبر -

حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس اظهار داشت: کتاب «گلبرگ‌ها ۲» مجموعه‌ای شامل غم مویه‌ها و سوگ سروده‌هایی در ارتباط با اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اثر سید رضا موید از شاعران و ذاکران آستان مقدس اهل بیت(ع) است.

وی با بیان اینکه این مجموعه تک بیت‌ها و پاره دم‌هایی است که در هیئت‌های مذهبی و مجالس عزاداری مورد استفاده مداحان اهل بیت قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: همچنان که این اثر می‌تواند به عنوان یک متن مستقل برای همگان کاربرد داشته باشد.

به گفته مدیرعامل به‌نشر، از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به تازگی و قابل استفاده بودن آن برای همگان اشاره کرد که به صورت تک بیت‌ها و پاره‌دم‌های عزاداری در مناسبت‌های مختلف در ارتباط با اهل بیت(ع) سروده شده‌اند.

وی با بیان اینکه «گلبرگ‌ها ۲» از مجموعه «گلبرگ‌ها» سروده سیدرضا مؤید از شاعران پیشکسوت آئینی اهل بیت(ع) در قطع رقعی و به قیمت ۲۰۰ هزار ریال در بازار نشر در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد،‌ گفت: در واقع اشک بر امام حسین(ع) و عزاداری بر آن مظلوم راهی برای زنده نگه داشتن خاطره شهادت آن حضرت در اسلام و پرداختن به چرایی آن شهادت و رسیدن به دلایل حق‌طلبانه و امتداد آن تا روز موعود است.

در یکی از سروده‌های این کتاب می‌خوانیم: «حسین فدای نام دل نشینت/ سلام ما بر همه زائرینت/ عشق حسین مدال سینه ماست/ کرب و بلا روح مدینه ماست/ هر کس که اشکی در غمش ببارد/ روز‌قیامت ماتمی ندارد/ بهشت موعود بود عطایش/ نه جان ما جان جهان فدایش/ ما را دوباره ذکر «یا حسین» است/ ماه خدا طلوع «یا حسین» است و...»

انتهای پیام/

نظر شما