شناسهٔ خبر: 32402205 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: قدسنا | لینک خبر

نشست اضطراری کشورهای عربی برای بررسی برخی جزئیات منتشر شده "معامله قرن"/ جنگ و جدل وزاری عربی برای سهم خواهی از طرح صهیونیستی-آمریکایی/ سبقت گیری اعراب خلیج فارس برای تجزیه همسایگان!

امروز، وزرای کشورهای عربی نشست اضطراری را در محل تشکیل شورای اتحادیه عرب برگزار می کنند.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) منابع سیاسی عربی اعلام کردند که امروز وزرای کشورهای عربی نشست اضطراری را در محل تشکیل شورای اتحادیه عرب برگزار می کنند.

 

به نوشته برخی منابع آگاه، این نشست با هدف گفتگو و مذاکره درباره برخی اخبار و اطلاعات منتشر شده از معامله قرن برگزار می گردد.

 

گفتنی است، بحث و جدل طاقت فرسایی میان کشورهای عربی درباره جزئیات این طرح پیشنهادی آمریکایی- صهیونیستی حکم فرما است.

 

در همین رابطه نیز، یک مقام عالی رتبه از کشورهای حوزه خلیج فارس در گفتگو با شبکه "العربی الجدید" اشاره کرد که در خلال این نشست برخی از کشورها یکدیگر را نسبت به برخی از بنود این قرارداد متهم می کنند (چراکه تعدادی از کشورهای عربی خواهان تبادل خاک با فلسطین هستند)

 

به گفته این مقام، بحث در این نشست درباره رابطه اردن و مصر با این معامله است.

 

علاوه براین، عمان، قاهره را بخاطر چراغ سبز نشان دادن به واشنگتن در اجرا نمودن و موافقت با این طرح سازشکارانه متهم نموده است.

 

برخی کشورهای عربی از جمله عمان معتقدند، مصر با انجام مذاکرات چند ماه اخیر خود را از اهداء بخشی از خاک صحرای سینا به فلسطین، جهت برپایی دولت مستقل نجات داده است.

 

انتهای پیام/ م.ح/ ع.غ

 

 

نظر شما