شناسهٔ خبر: 31873315 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جمهوریت | لینک خبر

عبور یک سیارک با عرض ۳۹ متر از کنار زمین در روز ۲ فروردین ۹۸

ارسال شده توسط: فائزه تیموری .

صاحب‌خبر -

به گزارش جمهوریت ;

عبور سیارک

ارسال شده توسط: فائزه تیموری

۰۱ فروردین ۹۸ ساعت ۱۷:۱۰

بر اساس گزارش‌ها، به‌زودی شاهد عبور سیارکی از کنار زمین خواهیم بود. این سیارک با توجه به سرعت کمی که دارد قابل رصد خواهد بود و خطری برای کره خاکی ما ندارد.

در چند روز آینده، یک سیارک با عرضی در حدود ۳۹ متر از کنار زمین گذر خواهد کرد. مسیر عبور سیارک یاد شده از میان زمین و ماه است که البته به ماه نزدیک‌تر خواهد بود. این سیارک با سرعت ۵ کیلومتر بر ثانیه، از فاصله ۳۰۳ هزار و ۷۳۳ کیلومتری زمین عبور می‌کند. حجم این سیارک که آن را ۲۰۱۹EA2 نامیده‌اند، در حدود دو برابر سیارکی است که در سال ۲۰۱۳ در روسیه سقوط کرد.

برخلاف آن‌چه که بیشتر مردم تصور می‌کنند، به‌طور پیوسته سیارک‌های کوچک بسیاری از کنار سیاره خاکی ما عبور می‌کنند. منجمان و ستاره‌شناسان نیز در طی تحقیقات خود، عبور سیارک‌های بسیاری را از کنار زمین کشف می‌کنند. تعداد زیادی از این سیارک‌ها، صخره‌های بسیار کوچکی هستند که برخورد با اتمسفر زمین به نابودی آن‌ها منجر می‌شود.

زمان عبور سیارک

سیارک ۲۰۱۹EA2 در ابتدای ماه جاری (مارس ۲۰۱۹) رویت شد و در تاریخ ۲۲ مارس از کنار زمین عبور خواهد کرد. این سیارک با سرعت بسیار پایین ۵ کیلومتر بر ثانیه در حال حرکت بوده و به دلیل سرعت بسیار کندی که دارد، به ‌راحتی قابل رویت است.

نظر شما