شناسهٔ خبر: 29413226 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

جولان تروریست‌های وابسته به آمریکا در اردوگاه «الرکبان» سوریه

یک مسئول در وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در اردوگاه الرکبان سوریه که در آن ۵۰ هزار آواره سوری حضور دارند، شش هزار تروریست حضور دارند که تحت حمایت و آموزش آمریکا هستند.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «یوری تاراسوف» نماینده وزارت دفاع روسیه در گروه‌های مربوط به امور آتش‌بس و کمک‌های بشردوستانه در ژنو تأکید کرد که یکی از مهمترین مشکلات امروز در سوریه وضعیت اردوگاه الرکبان است.

اردوگاه الرکبان در نزدیکی مرز سوریه و اردن و در منطقه «التنف» (جنوب شرق استان حمص) واقع شده است؛ منطقه‌ای که آمریکا به صورت غیر قانونی در آن پایگاه نظامی ایجاد کرده و در حال آموزش تروریست‌های مخالف دولت سوریه است.


موقعیت الرکبان در مرز سوریه و اردن«میخائیل میزنتسیف» رئیس مرکز ملی مدیریت امور دفاع روسیه نیز وضعیت آوارگان حاضر در الرکبان را به اردوگاه‌های بازداشت در دوران جنگ جهانی دوم تشبیه کرد.

میزنتسیف این سؤال را مطرح کرد که جامعه بین‌الملل که بر حقوق بشر اشک می‌ریزد، چرا در برابر «فاجعه ساکنان این اردوگاه که در واقع گروگان‌های غیر نظامی هستند، سکوت کرده است؟».

این مسئول نظامی روس از آمریکا خواست که «اشغال منطقه اطراف این اردوگاه را متوقف کند» و اعلام کرد که «تن‌ها راه حل وضعیت بغرنج این اردوگاه، آزادسازی اراضی است که نیرو‌های آمریکای اشغال کرده‌اند تا آوارگان بتوانند بازگردند».

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که آمریکا همچنان در حال بهره‌برداری از تروریسم در سوریه است تا بتواند آتش جنگ را شعله‌ور نگه دارد.

به گفته سانا، نیرو‌های آمریکایی حاضر در التنف، در اردوگاه الرکبان دست به جذب نیرو از میان تروریست‌ها می‌زنند و در این منطقه به آنان حقوق می‌دهد و تحت آموزش این کشور قرار دارند.

وزارت دفاع روسیه نیز شهریور ماه گذشته اعلام کرد (+) که تروریست‌های آموزش دیده در اردوگاه‌های آمریکایی سعی داشتند تا حملاتی تروریستی در «تدمر» سوریه به انجام برسانند که موفق به انجام این کار نشدند.

در راستای تلاش دولت سوریه برای کاهش مشکلات آوارگان الرکبان، هلال احمر سوریه در سوم نوامبر جاری با همکاری سازمان ملل یک کاروان کمک بشردوستانه و کادر‌های پزشکی فرستاد، ولی نیرو‌های آمریکایی معمولا مانع از رسیدن این کمک‌ها به دست اوارگان می‌شوند و اجازه نمی‌دهند از این اردوگاه خارج شوند.

در تأیید اظهارات دمشق و مسکو، «امین عواد» مدیر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه و شمال آفریقا ۱۸ آبان ماه جاری از حضور تروریست‌ها و جنایتکارانی خبر داد که اردوگاه الرکبان پنهان می‌شوند و از ساکنان آن به عنوان سپر‌های انسانی استفاده می‌کنند.

عواد با بیان اینکه الرکبان در سوریه نمی‌تواند به صورت دائمی فعال باقی بماند، گفت که به همین دلیل باید راهکاری اندیشیده شود که ساکنان این اردوگاه بتوانند به منازل خود بازگردند.

نظر شما