شناسهٔ خبر: 24175681 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: نسیم | لینک خبر

منابع امنیتی رژیم صهیونیستی: آرامش ما به پایان رسیده است

منابع امنیتی اسرائیلی با اشاره به سرنگونی یک فروند جنگنده اف ۱۶ و اوضاع امنیتی ناآرام و متزلزل در مرزهای شمال تاکید کردند: آرامش اوضاع پایان یافته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، شبکه هفت تلویزیون اسرائیل به نقل از منابع امنیتی که آنان را بلندپایه برشمرد، اعلام کرد، آژیرهای خطر که موجب شد اهالی شهرک های مرزی در شمال روز شنبه گذشته و در پی سرنگونی جنگنده اف 16 از منازل خود بگریزند، حامل این پیام است، آرامشی که از زمان جنگ دوم لبنان به وجود آمده بود، تمام شد.

جنگ در آینده نزدیک بعید است

این منابع یادآور شدند، تمام دست اندرکاران مسائل امنیتی ضمن اشاره به حادثه روز شنبه گذشته و هشدار نسبت به اوضاع امنیتی، در عین حال وقوع جنگ در آینده نزدیک را بعید دانستند هرچند به عقیده آنان مرزهای شمالی به نقطه جوش رسیده است.

در همین ارتباط «یعقوب عمیدرو» ژنرال اسرائیلی که ریاست شورای امنیت ملی این رژیم را به دست داشت و اکنون از محققان سرشناس موسسه مطالعات راهبردی «قدس» است، به سه نشانه اصلی مبنی بر رویارویی در مرزهای شمالی اشاره کرد که عبارتند از:

اول اینکه ایرانی ها بیش از گذشته اعتماد به نفس پیدا کرده و در سوریه حضور مستقیم دارند.

دوم: اوضاع در مرزهای شمالی بسیار متزلزل  و آسیب پذیر شده است تا جایی که اشتباه هر یک از طرفین به سهولت می تواند روند امور را به سمت وضعیت بسیار خطرناکی سوق دهد از همین رو باید امکان چنین خطری را همواره در نظر داشت.

سوم: نمی توان در برابر نفوذ ایران سکوت کرد، بلکه باید برای توقف آن دست به کار شد حتی اگر این کار بهای سنگینی داشته باشد.

از سوی دیگر «ایان بن روفن» عضو کمیته خارجی و امنیتی کنست (پارلمان اسرائیل) نیز در ارزیابی اوضاع جاری، شدت گرفتن روند امور را حتمی دانست و گفت: هیچ زمانی را معین نمی کنم اما باید گفت احتمال آغاز جنگ در مرزهای شمالی در سال 2018 بسیار بیشتر از سال های 2016 و 2017 است البته نه به این معنی که جنگ حتما رخ خواهد داد بلکه احتمال انفجار اوضاع بسیار زیاد است.

به عقیده وی، مشکل اصلی حضور ایران در سوریه است و اکنون سوال اصلی این نیست که چه زمانی جنگ رخ خواهد داد، بلکه باید پرسید آیا ارتش اسرائیل برای رخدادهای آینده آمادگی دارد؟

بن روفن در پاسخ به این سوال گفت: ارتش اسرائیل آمادگی خوبی دارد و این آمادگی اولویت اول است از همین رو ارتش سطح آموزش های خود را به میزان زیادی افزایش داده است.

به گفته او تهدید موجود ناشی از هزاران موشکی است که می تواند در طول 24 ساعت شلیک شود و این تهدیدی است که قبلا سابقه نداشت اما به هر حال چنانچه وارد نبرد شویم، راههای متعددی برای ازبین بردن این تهدید وجود دارد.

لزوم در نظر گرفتن اماکن امن در داخل آپارتمان ها

به عقیده این عضو کنیست، اسرائیل به اماکن حفاظت شده در داخل آپارتمان های نیاز دارد که در فاصله 15 ثانیه بتوان به آنجا رسید زیرا پناهگاههای قبلی در زمان خود خوب بودند اما اکنون اوضاع به گونه ای است که مردم مجبورند برای زمانی طولانی در محل های امن در داخل آپارتمان ها  بمانند و این یعنی اینکه این اماکن باید در دخل آپارتمان ها و هر جای دیگری که به سرعت بتوان به آنجا رسید، وجود داشته باشد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

برچسب‌ها:

نظر شما