شناسهٔ خبر: 67610158 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

میشیگان میزبان نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا (+عکس)

این بزرگراه هوشمند با مجموعه‌ای از تیرهایی کار می‌کند که در هر ۲۰۰ متر (حدود ۶۵۵ فوت) در امتداد جاده قرار می‌گیرند و نگهدارنده حسگرها و تجهیزات محاسباتی و ارتباطی هستند. دوربین‌هایی نیز در امتداد بزرگراه تعبیه خواهد شد که بر هر بخش از جاده نظارت می‌کند.

صاحب‌خبر -

میشیگان به‌زودی میزبان نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا در شش فاز خواهد شد که شهرهای ان‌آربر و دیترویت را به یکدیگر متصل و رانندگان و اداره حمل‌ونقل عمومی شهر را از خطرات احتمالی و شرایط جاده آگاه می‌کند.

به گزارش ایمنا، یک منطقه سه مایلی «میان‌ایالتی» در میشیگان به‌زودی به نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا تبدیل و به سنسورها و تجهیزات ارتباطی ویژه برای ردیابی خودروها و کمک به رانندگان با هشدارهای ویژه مجهز خواهد شد. این پروژه که شهرهای آن‌آربر و دیترویت میشیگان را به یکدیگر متصل خواهد کرد، می‌تواند راهگشای دیگر پروژه‌های مشابه در سراسر کشور باشد.

جاده هوشمند جدید دارای سیستم ردیابی گسترده‌ای برای اطلاع‌رسانی لحظه‌ای به اداره حمل‌ونقل میشیگان (MDOT) و رانندگان بزرگراه‌ها در مورد تصادف‌ها یا راه‌بندان‌ها، وضعیت ترافیک، شرایط آب‌وهوایی، همچنین مسائل احتمالی پیش رو همچون موانع موجود در مسیر است. امید آن می‌رود که این پروژه نقش بسزایی در رفع ازدحام ترافیکی، جلوگیری از تصادفات و کمک به مسئولان شهری داشته باشد تا به شرایط اضطراری جاده‌ها پاسخ‌های مؤثری ارائه دهند.

میشیگان میزبان نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا

برنامه‌های آتی برای گسترش بزرگراه هوشمند میشیگان به ۴۰ مایل در شش فاز دیگر وجود دارد که پس از تکمیل برنامه آزمایشی به هر دو شهر متصل خواهد شد.

این بزرگراه هوشمند با مجموعه‌ای از تیرهایی کار می‌کند که در هر ۲۰۰ متر (حدود ۶۵۵ فوت) در امتداد جاده قرار می‌گیرند و نگهدارنده حسگرها و تجهیزات محاسباتی و ارتباطی هستند. دوربین‌هایی نیز در امتداد بزرگراه تعبیه خواهد شد که بر هر بخش از جاده نظارت می‌کند. تصاویر ارسالی از این دوربین‌ها توسط هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای شناسایی شرایط خطرناک رانندگی تجزیه‌وتحلیل و موارد هشدار به رانندگان و اداره حمل‌ونقل میشیگان ارسال می‌شود.

فناوری این بزرگراه می‌تواند به هر وسیله‌نقلیه دارای ویژگی‌های اتصال ارتباط برقرار کند. خودروهای مدرن با ویژگی‌های ناوبری داخلی به‌نحوی ویژه در این دسته قرار می‌گیرند. پروژه دیگری نیز به‌عنوان راهروی حمل‌ونقل هوشمند در بزرگراه ایالتی «۱۳۰ آستین» تگزاس در حال توسعه است.

میشیگان میزبان نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا

نظر شما