شناسهٔ خبر: 67361514 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

درآمد ۱۰ میلیون تومانی برای کشاورزان با کاهش مصرف برق

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: براساس برآوردهای انجام شده کشاورزان در صورت مشارکت در طرح مدیریت بار می توانند حتی تا ۱۰ میلیون تومان در هر ماه مشوق دریافت کرده و درآمدزایی داشته باشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن ذبیحی، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به برنامه های مدیریت بار بخش کشاورزی، از وجود بیش از 230 هزار حلقه چاه کشاورزی  در کشور خبر داد و گفت: براساس پروانه بهره برداری، میزان کارکرد مجاز بالغ بر 90 درصد چاه های کشاورزی در ماه های گرم سال، ١٩ ساعت و حتی کمتر از آن است.

وی با بیان این که برنامه مدیریت بار در بخش کشاورزی، به ویژه چاه های برقدار براساس همین مجوزهای صادر شده، تنظیم شده است، افزود: با وجود آنکه این چاه ها ملزم به رعایت ١٩ ساعت درج شده در مجوز خود هستند، اما صنعت برق به منظور تشویق صاحبان این چاهها و کشاورزان در سراسر کشور، نسبت به ارائه مشوق به کشاورزانی که در همین زمینه با اداره برق منطقه خود قرارداد همکاری امضا کنند، اقدام کرده است.

ذبیحی همچنین از ارائه سه بسته مشوق به کشاورزان در تابستان امسال خبر داد و با اعلام این که در قالب این برنامه کشاورزانی که بهره برداری از چاه خود را در ٥ ساعت بعد از ظهر خاموش کنند، می توانند ١٩ ساعت باقیمانده را با برق رایگان به استحصال آب بپردازند، تصریح کرد: علاوه بر این به منظور تشویق بیشتر کشاورزان، تمهیداتی دیده شده که با استفاده از سامانه های نوین آبیاری و کاهش میزان برق مصرفی برای برداشت آب، در صورتی که از ساعت 10 صبح تا 10 شب، کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته داشته باشند، به صورت پلکانی مشمول مشوقهایی می شوند که به ازای هر کیلووات ساعت تا 2500 تومان هم افزایش می یابد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر یادآور شد: براساس برآوردهای انجام شده کشاورزان در صورت مشارکت در این طرح می توانند حتی تا 10 میلیون تومان در هر ماه مشوق دریافت کرده و درآمدزایی داشته باشند.

ذبیحی در عین حال افزود: علاوه براین، براساس برنامه ریزی انجام شده، کشاورزانی که به میزان 80 درصد قدرت مصرفی شان اقدام به  احداث مولدهای خورشیدی کنند، از برنامه های مدیریت بار معاف بوده و در چار چوب  پروانه بهره برداریشان مجاز هستند از انرژی برق استفاده کنند.

انتهای پیام/

نظر شما