شناسهٔ خبر: 67360637 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

آسانژ در ازای اذعان به پذیرش اتهام‌های خود، آزاد می‌شود

ویکی‌لیکس می‌گوید که «جولیان آسانژ» بنیان‌گذار این سازمان به توافقی با آمریکا دست یافته است که بر اساس آن در ازای اذعان به گناهکار بودن، آزاد می‌شود.

صاحب‌خبر -

ویکی‌لیکس اعلام کرد که بنیان‌گذار این سازمان به توافقی با آمریکا دست یافته است که بر اساس آن در ازای اذعان به گناهکار بودن، آزاد می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، ویکی‌لیکس می‌گوید که «جولیان آسانژ» بنیان‌گذار این سازمان به توافقی با آمریکا دست یافته است که بر اساس آن در ازای اذعان به گناهکار بودن، آزاد می‌شود.

ویکی‌لیکس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که آسانژ زندان بریتانیا را ترک کرده و از فرودگاه «استانستد» لندن به خارج از این کشور پرواز کرده است.

در ادامه آمده است: «این نتیجه یک کمپین جهانی است که سازمان‌دهندگان مردمی، مبارزان آزادی مطبوعات، قانون‌گذاران و رهبران از تمامی طیف‌های سیاسی تا سازمان ملل را شامل می‌شد».

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که آسانژ قرار است در دادگاه فدرال در جزایر ماریانا در غرب اقیانوس آرام حاضر شود تا به توطئه برای جاسوسی به منظور به دست آوردن و انتشار غیرقانونی اطلاعات محرمانه دفاع ملی اعتراف کند.

مقام‌های قضایی آمریکا از سال‌ها قبل با تأکید بر این‌که آسانژ با انتشار پرونده ویکی‌لیکس که اطلاعاتی مربوط به جنگ عراق و افغانستان را فاش کرد، جان افرادی را به خطر انداخته است، تلاش می‌کردند وی را برای محاکمه به آمریکا منتقل کنند.

برچسب‌ها:

نظر شما