شناسهٔ خبر: 67358818 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

نمی دانم درباره آتش زدن برجام درباره چه کسی صحبت می کنند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دنیا قدرت دچار پراکندگی شده و جهان در حال تغییر است و با مدل های سوخته نمی توان جایابی درستی داشت.

صاحب‌خبر -
مناظره | زاکانی: نمی دانم درباره آتش زدن برجام درباره چه کسی صحبت می کنند
کد خبر: 664621
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۴ ۲۲:۳۱:۴۴

زاکانی خطاب به پزشکیان گفت: ما یک کارنامه داریم که امروز صددرصد درست از آب درآمده است و تحملی داشتم که دو طرف ماجرا را دعوت کردم و حرف دو طرف برجام را در کمیسیون مربوطه شنیدم یعنی هم آقای ظریف آمدند و هم آقای دکتر تشریف آوردند و حرف همه را شنیدیم از مجموعه دانشگاه‌ها هم بودند آقای پزشکیان شما هم تشریف داشتید حقوق‌دان‌ها را از مخالف و موافق آوردیم و صحبت کردند و نهایت جمع‌بندی شد که صددرصد درست از آب درآمده است. حالا نمی‌دانم چطور است که این که صددرصد درست از آب درآمده کارشناسی نیست از نظر ایشان و آنکه بدون کار کارشناسی صادر شده است کار کارشناسی داشته است لذا امروز این سند حقانیت ما است.

وی درباره آتش زدن سفارت خطاب به پزشکیان گفت: ناظر به آتش زدن برجام گفتند بنده هیچ وقت در عمرم چنین حرفی را نزدم نمی دانم درباره چه کسی صحبت می کنند در مورد بالارفتن از سفارتخانه هم هیچ وقت نه به عمرم کسی را با این مشخصات تایید و تکذیب کردم. این حرف‌ها حرف‌های خود ایشان است مردم عزیزم با احساس و پشتوانه نظری تهی تلاش می کنند تا رای بگیرند من سری قبل گفتم نمی‌گذارم؛ آقای پزشکیان با رفاقت عرض می‌کنم ما رفیق هستیم با منطق و آگاهی دارم می‌گویم این گزارش‌های آقای ظریف است نمی‌خواهد جای دوری برویم همه آنچه که ما تشخیص دادیم و تشخیص کارشناسان بود درست از آب درآمد. آنچه که دوستان گفتند نخواندند پیش خدا باید آن را دنبال کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره احزاب خطاب به پورمحمدی گفت: بزرگترین حزب‌های کشور با ۲۷۰ شعبه در وزارت کشور راه انداختم بزرگترین تشکل دانشجویی را سال‌ها ادراه کردم و کار با تشکل را بلدم و صاحب حرف در این حوزه هستم اما نمی‌شود از مختصاتی دفاع کرد که در دهه ۷۰ و ۸۰ بیان داشت عزیزی که معتقد است که مردم هدایت شده بیایند پای صندوق رای و آنکه ما می‌خواهیم از صندوق رای بیرون بیاید حضرت آقا مخالف این بود و می‌گویند هر کسی دربیاید من با آن کار می‌کنم. آن عزیز از من شکایت کرد من دادگاه رفتم و معلوم شد این حرف را زده بود نمی‌شود سر مردم را کلاه گذاشت مردم متوجه می‌شوند.

زاکانی تصریح کرد: در این ۳۳ ماه عمل کردم در بروکسل موفقیت به دست آوردیم و هم در چین و کارنامه‌ای است که وجود دارد ناظر به حوزه کرسنت واقعا تعجب کردم آقای پورمحمدی چنین موضعی گرفت بعید بود همچین موضعی. در دروه آقای خاتمی در دوره ای که آقای پزشکیان وزیر بودند بزرگترین خیانت‌های نفتی به کشور شد توتال و استات اویل و کرسنت. گزارشی را هم آماده کرده ایم تحت عنوان زالو که دیروز گفتم بارگذاری کنند تا معلوم شود که چه کسی باید جنبه سیاهی بر چهره‌اش بنشید من مکرر گفته‌ام که چه کسانی خیانت کرده‌ند در مجلس هم به آقای روحانی این بیان را داشتم وزیر نفت پیشنهادی هم آنجا بود.

وی گفت: گفتم اگر این اتفاق بیفتد ما در این پرونده شکست می‌خوریم آقای روحانی گفتند دو ماه نمی‌توانم تحمل کنم آقای زنگنه گفت دو هفته‌ای حل می کنم. ۵۳ میلیارد دلار عدم النفت ۲.۵ میلیارد دلار خسارت اول من تجعب می‌کنم چطور رویتان می‌شود درباره این موضوعات صحبت کنید من حاضرم با هر کسی که خواست مذاکره کنم این سه نفر هستند آقای زنگنه اقای روحانی و خاتمی فردا حاضر هستم بنشینم و صحبت کنم که چه جنایتی اتفاق افتاد و من فریاد زدم و گوش نکردند و من دادگاه رفتم بارها و از حق ملت دفاع کردم. ملت نمی‌گذاریم عده‌ای حق این ملت را به یغما ببرند

 

برچسب‌ها:

نظر شما