شناسهٔ خبر: 67234011 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

رئیس اینتر: با بوفون موافق هستم

جوزپه ماروتا، رئیس باشگاه اینتر، در یک مصاحبه اعلام کرد که با حرف جیانلوجی بوفون، اسطوره ایتالیا، در مورد جوان‌گرایی موافق است.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، جوزپه ماروتا، رئیس باشگاه اینتر، در مصاحبه‌ای مفصل با رادیو آنکيو اسپورت در مورد عملکرد تیم ملی ایتالیا در یورو 2024، استراتژی مالکان جدید باشگاه، مذاکرات تمدید قرارداد سیمونه اینزاگی و موارد دیگر صحبت کرد.

نراتزوری با هدایت اینزاگی در این فصل به بیستمین اسکودتوی خود دست یافت. اینزاگی اینتر را به تیمی قدرتمند تبدیل کرده است. با وجود حذف ناامیدکننده از لیگ قهرمانان، این یک فصل مثبت برای باشگاهی بود که اکنون وارد عصر جدیدی شده است.

استیون ژانگ و گروه سونینگ با ورود صندوق آمریکایی اوکتریس، جای خود را خالی کرده‌اند. اوکتریس به دنبال پیشبرد پروژه با سرمربی ایتالیایی است. اینتر در حال برنامه‌ریزی برای یک پنجره نقل و انتقالات تابستانی باثبات قبل از فصل 25-2024 است که در آن در جام باشگاه‌های جهان شرکت خواهند کرد.

ایتالیا در یورو 2024:

به عنوان یک هوادار و مدیر فوتبال ایتالیا به ورزشگاه رفتم و از جو، شور و شعف بازیکنان و سرمربی تحت تاثیر قرار گرفتم. به آینده بسیار خوشبین هستم. ما مدافع عنوان قهرمانی هستیم و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته‌ایم. اما این تیم از نظر فنی و نیروی انسانی عمق زیادی دارد.

جام باشگاه‌های جهان 2025:

اطلاعات دقیقی نداریم. اما قطعا این جام باشگاه‌های جهان که برای ما افتخارآفرین است و در سطح جهانی اهمیت دارد، بار دیگر فشار زیادی بر روی برنامه مسابقات وارد می‌کند که مشکلی جدی در فوتبال ماست و فصل آینده هم سخت‌تر می‌شود.

با فرمت جدید لیگ قهرمانان بازی‌های بیشتری برگزار می‌شود. برای قهرمانی در این رقابت‌ها ممکن است با احتساب پلی آف، 17 بازی انجام دهید. برنامه مسابقات فشرده‌تر می‌شود و باید مورد بازنگری قرار گیرد. سری آ باید به 18 تیم کاهش یابد. ما باید از بازیکنان‌مان محافظت کنیم. بار کاری فعلی دیگر قابل دوام نیست. خطر مصدومیت بسیار بالا است و همچنین جذابیت بازی‌ها را به خطر می‌اندازد. مثلاً بارلا در فصل 23-2022 از اواسط آگوست تا اوایل ژوئن 52 بازی انجام داد.

تیم ملی ایتالیا:

فکر می‌کنم میانگین سنی مناسبی داریم. همان‌طور که بوفون گفت، این تیمی است که در چند سال آینده که به اوج پختگی خود می‌رسد و رضایت زیادی به ما می‌دهد. این تیم در حال ساخته شدن است و با اضافه شدن بازیکنان جدید، برای ما افتخارآفرینی می‌کند.

2044717

فراتسی، بازیکن اینتر در تیم ملی ایتالیا:

فراتسی بازیکن بسیار خوبی است. او بازیکنی مدرن است. قدرت رقابتی او یک امتیاز مثبت است، اما می‌تواند به خوبی از نظر تاکتیکی هم وفق پیدا کند. فوتبال همیشه به دنبال بازیکنانی با ویژگی‌های چندگانه است. وظیفه ما مدیران این است که به دنبال چنین بازیکنانی باشیم.

اوضاع مالی فوتبال ایتالیا:

ورزش میراث ارزشمندی برای ایتالیای ماست که باید از آن محافظت شود. دیگر مانند اوایل دهه 1990، الدورادوی فوتبال نیستیم، امروزه فوتبال گذرگاهی هستیم. بازیکنان ما اغلب با دستمزدهای بالا جذب می‌شوند و نگه داشتن آن‌ها سخت می‌شود.

مخالفت با خریدهای پرزرق و برق:

ماروتا با اشاره به حضور مالکان خارجی در سری آ، عنوان کرد که این باشگاه باید به جای خریدهای بی رویه، جانشینان شایسته‌ای برای بازیکنان خروجی پیدا کند. او ضمن استقبال از سرمایه گذاری خارجی، بر لزوم مدیریت مالی و ثبات در باشگاه تاکید کرد.

مبارزه با کارمزد بالای ایجنت‌ها:

مدیرعامل اینتر، مبلغ بالای کارمزد ایجنت‌ها در فصل گذشته را نگران کننده دانست و خواستار شفافیت و نظارت بر فعالیت این افراد شد.

حمایت از سیمونه اینزاگی:

ماروتا با اشاره به پیشرفت قابل توجه سیمونه اینزاگی به عنوان سرمربی، او را فردی با دانش فنی بالا و ویژگی‌های انسانی خوب توصیف کرد.

خوشحالی از حضور کونته در سری آ:

ماروتا، حضور مربیان برنده مثل آنتونیو کونته در سری آ را موجب جذابیت بیشتر لیگ دانست و ابراز امیدواری کرد که اینتر بتواند مجددا قهرمان شود.

وضعیت ورزشگاه جدید:

ماروتا مشکلات مربوط به مجوزدهی و کهنگی استادیوم‌های ایتالیا را تأسف‌بار دانست و از تلاش اینتر برای ساخت ورزشگاه جدید در منطقه روزانو خبر داد. همچنین به پیشنهاد بازسازی سن سیرو از سوی شهردار اشاره کرد و تصمیم نهایی را به آینده موکول کرد.

تمدید قرارداد لائوتارو مارتینز:

مدیرعامل اینتر، نهایی شدن تمدید قرارداد لائوتارو مارتینز را تایید کرد و گفت که به زودی و پس از پایان بازی‌های ملی، امضای نهایی انجام خواهد شد.

جاه‌طلبی اینتر برای فصل جدید:

ماروتا با اشاره به پیشینه باشگاهی اینتر، بر لزوم حفظ روحیه قهرمانی و تلاش برای رقابت‌پذیری در فصل جدید تاکید کرد.

نظر شما