شناسهٔ خبر: 67205096 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

باور قلبی به ولایت فقیه از ویژگی‌های ممتاز شهید جمهور بود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: داشتن باور قلبی به ولایت فقیه از ویژگی‎‌های ممتاز شهید رئیسی بود، رییس جمهور شهید اعتقاد داشت مسیر پیشرفت، رفاه، عمران، آبادانی، استقلال و حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب، تنها از رهگذر ولایت فقیه می‌گذرد و این باور و ایمان در نتیجه چهل سال تجربه عملی در جمهوری اسلامی و مشاهده نقش بی بدیل ولی فقیه حاصل شده بود. تولیت آستان قدس رضوی گفت: داشتن باور قلبی به ولایت فقیه از ویژگی‎‌های ممتاز شهید رئیسی بود، رییس جمهور شهید اعتقاد داشت مسیر پیشرفت، رفاه، عمران، آبادانی، استقلال و حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب، تنها از رهگذر ولایت فقیه می‌گذرد و این باور و ایمان در نتیجه چهل سال تجربه عملی در جمهوری اسلامی و مشاهده نقش بی بدیل ولی فقیه حاصل شده بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان رضوی، حجت الاسلام احمد مروی در دیدار با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد افزود: اگرچه رهبر معظم انقلاب همواره نسبت به مشکلات کشور و مردم دغدغه‌‎مند هستند اما سه سال ریاست شهید رئیسی بر قوه مجریه برای رهبری یک دوره آرامش بود، از این نظر که معظم له اطمینان خاطر داشتند که فردی در رأس قوه مهم مجریه قرار گرفته، که شخصی امین، عاقل، فهیم و متدین است.

وی ادامه داد: امیدواریم کسی منتخب انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شود که در مسیر شهید رئیسی گام بردارد و همان راه نورانی خدمت، عمران، رفاه، پایمردی بر اصول و ارزش‌ها و آرامش خاطر رهبر معظم انقلاب را ادامه دهد.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان با بیان این که حوزه درمان در آستان قدس رضوی سابقه‌‎ای چند صد ساله دارد افزود: دارالحفاظ حرم مطهر رضوی که در چند متری مضجع شریف امام رضا(ع) قرار دارد، قبلاً شفاخانه بوده، این موضوع نشان از اهمیت و پشتوانه اعتقادی مساله درمان از منظر دینی دارد که یکی از شریف‎ترین مکان‎های حرم مطهر به شفاخانه اختصاص یافته است.

مروی توفیق خدمتگزاری به مردم را از برترین موهبت‎های الهی دانست و اضافه کرد: کار پزشکان که درمان و بازگرداندن سلامتی و حیات به یک انسان به اذن الهی است جزو ممتازترین، پرفضیلت‌ترین و ارزشمندترین خدمات به مخلوقات است که موجب جلب محبت پروردگار متعال می‌‏شود و چه پاداشی بالاتر از جلب رضایت و محبت خداوند سبحان برای انسان می‌‏توان متصور بود.

پیش‌ از سخنان‌ تولیت آستان قدس رضوی وزیر بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ گفت: در دوران ریاست جمهوری شهید خدمت، تحولات وسیعی در حوزه سلامت رقم خورد که شروع آن با همه‌گیری کرونا بود و دولت سیزدهم ظرف مدت سه ماه توانست این بیماری را کنترل کند، به طوری که در سال ۱۴۰۱ منحنی ابتلا به کرونا کاهشی شد.

دکتر بهرام عین‌اللهی با اشاره به گسترش خدمات درمانی کشور در دولت سیزدهم افزود: در دولت سیزدهم تاکنون ۱۷ هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان‌های کشور افتتاح شده است و تا دو هفته دیگر نیز هزار تخت بیمارستانی افتتاح خواهد شد.

نظر شما