شناسهٔ خبر: 67134510 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه فرهیختگان | لینک خبر

در برنامه «صف اول»؛

قاضی‌زاده: هرم دولت باید وارونه شود

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: کسانی که بیشترین تماس با مردم را دارند باید بیشترین سطح ارتباط و اختیار را داشته باشند.

صاحب‌خبر -
قاضی‌زاده:  هرم دولت باید وارونه شود

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، کاندیدای ریاست جمهوری در برنامه «صف اول» در توضیح مسئولیت‌های خود در سال‌های گذشته گفت: «افتخار نمایندگی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و حضور در هیئت مدیره آن را داشتم. از همه مهمتر من یک پدرم. ریاست بنیاد شهید کشور، جراحی، طبابت و قضاوت از دیگر فعالیت‌های بنده در سال‌های اخیر است.»


وی ادامه داد: «انقلاب در امور اداری کشور راه حل مشکلات کشور است. به همین دلیل فوریت دولت من اقتصاد است اما اولویت دولت من خانواده است.»

قاصی‌زاده هاشمی گفت: «یکی از مسائل اولویت دار کشور خروج از بنگاه داری به تعبیر مقام معظم رهبری است، در ۲۰ سال گذشته این مورد تاکید بود و ما هم در بنیاد شهید این کار را انجام دادیم و بنگاه‌ها را به خانواده‌ها سپردیم. زمانی که من آمدم بانک دی در شرف انحلال بود، دو سال بود که مجمع‌اش برگزار نمی‌شد و ما آن را احیا کردیم و امرزو بانک دی وبیمه دی از سوده ترین بانک‌ها هستند. معتقدیم هرم دولت باید وارونه شود، یعنی کسانی که با مردم در ارتباط هستند باید ارتباط مستقیم داشته باشند.»

وی افزود: «یک اتفاقاتی در کشور رخ داده که باعث مسائل دیگر می‌شود، مثلا یک وعده‌های فضایی داده می‌شود؛ مردم هم انتظار دارند این کار انجام شود. وقتی هم نمی‌شود مردم می‌گویند یک فسادی در پشتش قرار دارد، بنابراین باید وعده‌ای داده شود که عمل‌پذیر باشد.»

قاضی‌زاده هاشمی درباره شعار دولتش، بیان کرد: «دولت مردم که تشکیل شود خودش را ملزم به پیشرفت و رشد مردم ایران می‌دانند، پیشرفت برای همه مردم ایران. امروز رشد اقتصادی مثبت است اما چرا همه طعمش را نمی‌چشند، چون باید برای تک تک افراد باشد.»

وی تاکید کرد: «من آمده‌ام امید را به سرزمین بازگردانم، مردم به مام وطن افتخار کنند، پاسپورت، پول، اقتدار یک شهروند ایرانی با ارزش باشد. خیلی‌ها به مردم به چشم ثروت نگاه می‌کنند، من معتقدم مردم سرمایه هسنند، زمانی می‌گفتند تحریم برداشته شود تا آب خوردن مردم حل شود، اما من معتقدم مردم سرمایه ما هستند.»

وی درباره درباره آسیب‌شناسی روابط بین قوا و نظام دیوان سالاری بیان کرد: »همه ما متاسفانه دچار یک خود پسندی و خود حق پنداری هستیم که قکر می‌کنیم دیگران باید خودشان را با ما تنظیم کنند، درحالی که همه در یک سیستم هستیم، یک بزرگتر داریم که باید دستورات آن را جاری و ساری کنیم، در سطوح پایین‌تر هم روابط باید درست شود.»

وی بیان کرد: دیوان سالاری یک مزمن ۷۰ساله است که میراث آمریکایی هاست، که دو پایه جدی دارد یکی شفافیت و دیگر تعارض منافع است، در بخش شفافیت ما لایحه به مجلس داده‌ایم امیدواریم زودتر حل شود.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: «شرکت‌های دولتی باید مردمی شود، یعنی به مردم بازگردد، سهام داران مردم شوند و دولت یک فعال بی‌طرف باشد. جایی که مردم هستند دولت نباید وارد شود.»

این داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره جرات در تصمیم گیری و ورود به فساد گفت: «دولت‌ها باید خودشان را از زبان منتقدین خودشان محک بزنند، البته باید یک شفافیت در فضای سیاسی کشور به وجود بیاید. یک عده گزارشگر فساد می‌شوند، یک عده هم افشاگر می‌شوند، که افشاگر یک فسادی شکل می‌گیرد. باید شفافیت شود و ما از سوت زنی درباره فساد از سوی رسانه‌های استقبال می‌کنیم.»

 

نظر شما