شناسهٔ خبر: 66911051 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

لنج های بوشهری برای حمل کالاهای ته‌لنجی دل به دریا می‌زنند

بوشهر_ ایرنا_ استاندار بوشهر از ابلاغ سفر لنج های استان برای حمل کالاهای ته لنجی از مبدا کشورهای عربی همسایه به مقصد استان بوشهر خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، احمد محمدی زاده شامگاه سه شنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر با اشاره به اهمیت معیشت ساحل نشینان اظهار کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به معیشت مردم بویژه ساحل نشینان این استان دارد و تمام توان خود را برای رضایت مندی مردم به کار گرفته است.

وی از ابلاغ سفر دوم سال ۱۴۰۲ لنج‌های استان خبر داد و تصریح کرد: با موافقت ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز، سفر دوم سال ۱۴۰۲ لنجداران استان بوشهر که به نوعی اولین سفر سال جاری است ابلاغ شد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: رئیس جمهور شهید، تاکید خاصی بر حمایت از ملوانان و لنجداران استان بوشهر داشت و چندین بار از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات این قشر قرار گرفت.

وی اضافه کرد: لازم است از مجمع نمایندگان استان، آیت الله حسینی بوشهری نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و آیت الله صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر بخاطر پیگیری در تحقق این سفر تقدیر کنم.

محمدی زاده عنوان کرد: سردار رزمجو فرمانده سپاه استان، مهرانگیز رئیس کل دادگستری، فرمانداران و اعضای شورای تامین استان نیز پیگیری های موثری برای ابلاغ این سفر انجام دادند.

استاندار بوشهر گفت: معیشت و اقتصاد بسیاری از خانواده‌های استان بوشهر به واردات ته‌لنجی و تجارت دریایی مربوط است و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم.

ته لنجی کالایی است که بدون پرداخت عوارض گمرکی توسط شناورهای باری وارد بنادر استان بوشهر می شود که میزان آن به ازا هر ملوان( کارگر شناور)، یک هزار و ۲۰۰ یورو است.

هر شناور دارای هفت ملوان است.

نظر شما