شناسهٔ خبر: 66798806 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

شهید آیت‌الله رئیسی مدیری در تراز انقلاب اسلامی بود

امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر گفت: شهید آیت‌الله رئیسی مدیری در تراز انقلاب اسلامی بود و از ویژگی‌های منحصربه فردی بهره می‌برد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام غلامرضا باوقار ظهر چهارشنبه در تجمع باشکوه اردبیلی‌ها در تکریم شهدای خدمت در میدان عالی‌قاپوی اردبیل اظهار داشت: رییس جمهور فقید به همراه هیأت همراه در مسیر خدمت به خلق به شهادت رسید و این خود نشانه ایمان و صداقت این شهدای مخلص است.

وی تصریح کرد: رییس جمهور شهید با مردم عهد و پیمان بسته بود که تا پای جان در مسیر اعتلای کشور و ملت گام بردارد و همین امر اتفاق افتاد و رییس جمهور مردمی و مکتبی ایران به عهد و پیمانی که بسته بود، به شایستگی عمل کرد.

امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر گفت: مزد این تعهد به عهد و پیمان شهادت بود که خداوند متعال نصیب این مرد با اخلاص و صادق کرد تا همه بفهمند آنهایی که در مسیر خدمت به مردم گام برمی‌دارند ماندگار هستند.

باوقار افزود: مقام معظم رهبری هفت خصوصیات مهم رییس جمهور را در عرصه‌های مجاهدت، مردمی بودن، خستگی‌ناپذیری، خدمت به خلق، پرهیز از حاشیه‌پردازی، صمیمیت و تلاش مجاهدانه را در کنار سایر ویژگی‌ها و برجستگی‌ها نام بردند که همه آنها در شخصیت شهید آیت‌الله رییسی جمع شده بود.

وی به مدیریت جهادی، اخلاق‌مداری، خدمت مخلصانه، پرکار بودن، خدمت بی‌منت، مردم‌داری، تلاش مجاهدانه به دور از حاشیه‌ها و پرداختن به مسائل سیاسی و جناحی اشاره کرد و ادامه داد: به معنای حقیقی می‌توان شهید آیت‌الله رییسی را مدیری در تراز انقلاب اسلامی نام برد که همواره مراقب رفتار، اعمال و سکنات خود بود.

امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این میراث بزرگ باید در رییس جمهور آینده که مردم ایران در تیرماه انتخاب خواهند کرد، تبلوری حقیقی پیدا کند تا ما بتوانیم راه عزتمندانه شهید آیت‌الله رییسی و همراهانش را تداوم ببخشیم.

باوقار اضافه کرد: مدیریت در تراز انقلاب اسلامی برجستگی‌هایی دارد که خلاصه آن را می‌توان در رفتار و مجاهدت شهید رییس جمهور مشاهده کرد که به معنای واقعی و حقیقی تبلوری عینی داشت.

وی شاخصه و عیار مدیر در تراز انقلاب اسلامی را برشمرد و بیان کرد: اولین ویژگی در این مسیر انقلابی بودن همراه با برجستگی معنوی و اخلاقی و تلاش برای جلب رضای الهی در مسیر خدمت و کسب رضایت مردم بوده است.

امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر در ادامه سخنان خود یادآور شد: آیت‌الله رییسی خودسازی، اخلاق‌مداری، عفت کلام، امانتداری، پرهیز از غرور و شجاعت را به صورت تلفیقی در خود رشد داد تا بتواند در این مدت کوتاه ریاست جمهوری مدیری در تراز انقلاب اسلامی معرفی شود.

باوقار تصریح کرد: تدبیر، عقلانیت، ابتکار، اعتماد به نفس، کارآمدی، احساس مسئولیت، دلسوزی، سعه‌صدر و انتقادپذیری از دیگر ویژگی‌هایی بود که در مدیریت شهید آیت‌الله رییسی در تراز انقلاب اسلامی به عینه مشاهده می‌شد.

وی گفت: رییس جمهور فقید کشورمان پایبند به شعارهای انقلاب اسلامی و حفظ آرمان‌های نظام اسلامی بوده و با بصیرت در خط حفظ این ارزش‌ها گام برداشت.

امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر مهمترین خصیصه شهید آیت‌الله رییسی را ولایتمداری عنوان کرد و افزود: در کنار صبر، استقامت، فسادستیز، ساده‌زیستی و پرهیز از ورود به دایر رانت‌خواری، سعی کرد تا با صداقت کارها را به پیش برده و در همه احوال مطیع امر ولایت باشد.

باوقار در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امت بی‌ولایت نه تنها قدرتی ندارد بلکه قطعا شکست‌خورده حقیقی است و ملت ایران امروز به وجود نازنین مقام معظم رهبری افتخار می‌‌کنند و بر این باورند که ادامه مسیر انقلاب با وجود همه فراز و نشیب‌ها، با صلابت و اقتدار نمایان خواهد شد.

وی الگوگیری رییس جمهور شهید را از پیشوایان دینی به ویژه پیمودن مسیر آرمانی سیدالشهدا (ع) یادآور شد و اضافه کرد: این خادم‌الرضا الگوی خود را از رفتار و اخلاق‌مداری معصومان به یادگار گرفته بود و همواره سعی می‌کرد تا همچون سیره معصومان مهرورزی، دوستی با مردم و آحاد جامعه را الگوی خود قرار دهد.

امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: مشعل فروزانی که در مسیر خدمت بی‌منت برافروخته قطعا ادامه خواهد یافت و امیدواریم رؤسای جمهور بعدی نیز با همین شیوه و سلوک و در مسیر خدمت به مردم، کاهش آلام آنها و جلب رضای الهی گام‌های مؤثری را بردارند.

انتهای پیام/131/.

نظر شما