شناسهٔ خبر: 66798675 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

بررسی وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران در مدینه توسط مسئولان حج و زیارت

اقتصادنیوز: مسؤولان حوزه حج و زیارت با حضور در مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر در مدینه منوره بر لزوم خدمت‌رسانی مطلوب به زائران ایرانی تا آخرین لحظه حضور در این شهر تاکید کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی به همراه سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در بازدید از مرکز پزشکی حج و زیارت وابسته به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مدینه منوره با پزشکان و بیماران حاضر در این مرکز گفت‌وگو کردند و آخرین وضعیت روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران را از نزدیک جویا شدند.

خبر مرتبط
ارائه خدمات درمانی به زائران حج آغاز شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ارائه ۲۸۵۸ مورد خدمت به زائران در حج ۱۴۰۳ در مکه و مدینه خبر داد.

مسئولان حوزه حج و زیارت در جریان بازدید از مرکز پزشکی کشورمان در مدینه منوره ضمن گفت‌وگو با برخی از بیماران حاضر در این مرکز تأکید کردند که خدمت‌رسانی مطلوب به زائران ایرانی باید تا آخرین لحظه حضور در این شهر ادامه یابد و نشانی این مرکز در تمامی هتل‌های محل اقامت هموطنانمان در مدینه منوره نصب شود تا به سهولت بتوانند از خدمات این مراکز استفاده کنند.

در این بازدید مسؤولان مرکز پزشکی ضمن ارائه گزارشی از روند ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مراجعان، وضعیت سلامت زائران ایرانی حاضر در مدینه منوره را مطلوب عنوان کردند.

خبر مرتبط
نشست مسئولان حج ۱۴۰۳ در مدینه منوره

اقتصادنیوز: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در نشست مسئولان حج ۱۴۰۳ در مدینه منوره از همگان خواست به نحوی برنامه‌ریزی و عمل کنند که زائر احساس کند آنچه برای تکریم وی لازم بوده پیش‌بینی و تدارک دیده شده است.

در حاشیه این بازدید، سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به اینکه این مرکز به صورت ۲۴ ساعته در خدمت زائران ایرانی است، اظهار داشت: مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر در مدینه دارای بخش‌های تخصصی مانند: داخلی، طب اورژانس، اعصاب و روان، زنان و داروخانه است.

وی با بیان اینکه دو درمانگاه در مراکز استقرار زائران ایرانی نیز هموطنانمان را پذیرش می‌کنند یادآور شد چنانچه نیاز به خدمات پزشکی بیشتری باشد مراجعه کنندگان به این مرکز ارجاع داده خواهند شد. در این مرکز ۶ تخت بستری پیش بینی شده است و در صورت نیاز به خدمات تخصصی‌تر، بیماران به مراکز درمانی کشور میزبان انتقال خواهند یافت.

نظر شما