شناسهٔ خبر: 66311221 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

گذر 30 تیر در طراحی جدید چه تغییراتی نسبت به قبل خواهد داشت؟

صاحب‌خبر -
گذر 30 تیر در طراحی جدید چه تغییراتی نسبت به قبل خواهد داشت؟
خبرگزاری آریا - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: غرفه‌های گذر 30 تیر در طراحی جدید نسبت به گذشته کاهش خواهد یافت و علاوه بر غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی، غرفه‌های خوراکی و غذا نیز متناسب با تردد شهروندان و گردشگران ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شهر، علیرضا نادعلی  ، درخصوص برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای گذر 30 تیر، اظهار کرد: کاربری سابق این خیابان برای ما قابل قبول نبود و در منزلت و شأن یک گذر فرهنگی و تاریخی در یکی از قدیمی‌ترین نقطه‌های تهران با آثار و ابنیه فاخر نبود.
وی با بیان اینکه درست در فضایی که گردشگران می‌توانستند از فضای تاریخی و فرهنگی این خیابان استفاده کنند، گذر خوراکی شکل گرفته بود، یادآور شد: خوشبختانه بعد از مدتها پیگیری به این نتیجه رسیدند که کاربری این گذر باید تغییر کند و به نقطه‌ای ‌تبدیل شود که کاربری فرهنگی داشته باشد.
نادعلی با اشاره به برپایی غرفه‌های صنایع دستی و محصولات فرهنگی و هنری در این گذر، تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم انجام شده که نسبت به گذشته، غرفه‌های کمتری در این گذر ایجاد شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه آلودگی و بوی ناشی از استقرار غرفه‌های خوراکی و غذا برای بیمارستان موجود در محل زیان‌بار بود، خاطرنشان کرد: اقدامات جدید به این معنا نیست که غرفه عرضه غذا و خوراکی در گذر 30 تیر پیش‌بینی نشده باشد و به اندازه و تناسب تردد شهروندان و گردشگران، این غرفه‌ها مستقر خواهند شد.
وی نسبت به انجام سریع‌تر اقدامات ابراز امیدواری کرد و گفت: هنوز اقدام عملیاتی انجام نشده است؛ البته طراحی فضا بسیار اهمیت دارد و باید الزامات آن رعایت شود.
انتهای پیام/

نظر شما