شناسهٔ خبر: 66299914 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه‌نیوز | لینک خبر

بروید به سلامت، فراموش نمی‌کنیم!

موتا پائز در ابتدای حضورش در ایران با یک چالش بزرگ مواجه است.

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، مهدی مرندی دومین بازیکنی بود که رسما انصراف خود را از حضور در تیم ملی والیبال ایران اعلام کرد. پیش از این محمد فلاح، هم‌تیمی او در فولاد سیرجان نیز به دلیلی مشابه یعنی مصدومیت از حضور در اردوی شاگردان موریسیو موتا پائز انصراف داده بود.

به‌جز این دو نفر که به شکل رسمی انصراف دادند نام چند بازیکن دیگر نیز مطرح شده که گفته می‌شود حاضر به همراهی تیم ملی نیستند. سیدمحمد موسوی بزرگ‌ترین نام در بین آن‌هاست؛ ارزشمندترین بازیکن فصل گذشته لیگ برتر که به نظر می‌رسد او نیز مثل دو هم‌باشگاهی دیگر خود قرار نیست به اردوی تیم ملی ملحق شود.

سرعتی‌زن یکی از شلوغ‌ترین پست‌های تیم ملی والیبال ایران است. جایی که پائز با داشتن بازیکنانی نظیر محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، محمد ولی‌زاده، امیرحسین توخته، امیررضا سرلک، علیرضا مصلح‌آبادی فراهانی، یوسف کاظمی و متین احمدی احساس کمبود نمی‌کند. با این همه بازیکن شاید انصراف بازیکنی مثل فلاح به چشم نیاید اما در مورد ستاره‌ها اوضاع همیشه فرق می‌کند. محمد موسوی در این سن و سال نیز نشان داده که هنوز یکی از بهترین مدافعان دنیاست و بودنش اهمیت ویژه‌ای برای تیم ملی خواهد داشت. با این حال باید منتظر تصمیم نهایی و رسمی این بازیکن بمانیم.

محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی و مهران توانا هم سه بازیکن تیم ملی والیبال ایران در پست لیبرو هستند. در واقع با وجود محمدرضا حضرت‌پور و آرمان صالحی احتمالا تیم ملی در این پست هم دغدغه‌ و نگرانی خاصی بابت انصراف مرندی نخواهد داشت.

موتا پائز چند روز بعد از آمدن به ایران لیست نهایی تیم ملی برای هفته اول لیگ ملت‌ها را اعلام خواهد کرد. باید دید در نهایت کدام بازیکنان مسافر برزیل خواهند شد.

اما شواهد حاکی از آن است که تعداد انصرافی‌های تیم ملی در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. سه بازیکن دیگر تقریبا به شکل قطعی تصمیم خود را برای عدم حضور در اردوی تیم ملی گرفته‌اند اما هنوز چیزی به شکل رسمی اعلام نشده است. در این بین یکی از بازیکنان در پست سرعتی است و دو بازیکن دیگر به‌عنوان قطر پاسور بازی می‌کنند.

البته به‌طور قطع فدراسیون والیبال ایران نیز به این اتفاقات واکنش نشان خواهد داد و بعید نیست که حتی رئیس جدید یعنی میلاد تقوی تصمیم بگیرد تنبیهاتی را برای بازیکنانی که بدون دلیل موجه از تیم ملی انصراف می‌دهند، در نظر بگیرد. البته می‌شود به این قضیه دو نگاه متفاوت داشت، یکی اینکه جا برای بقیه و حتی جوان‌ترها باز می‌شود و نیمه خالی و تلخ لیوان اینکه بازیکنان از عمل به یک تعهد به نام تیم سر باز می‌زنند. جایی که یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در رسیدن خیلی از آنها به جایگاه کنونی ایفا کرد.

تمرینات تیم ملی والیبال در روزهای اخیر با سرپرستی پیمان اکبری پیگیری شده و او روزانه آمار و اطلاعات را در اختیار پائز قرار داده است.

همچنین قرار است لژیونرهای والیبال ایران مثل میلاد عبادی‌پور، امین اسماعیل‌نژاد، مرتضی شریفی، مهدی جلوه، بردیا سعادت، محمد بربست، جواد کریمی، امیرحسین اسفندیار جواد کریمی طی روزهای آینده به جمع ملی‌پوشان حاضر در اردو اضافه شوند.

گفتنی است موریسیو موتا پائز از فردا خودش نظارت بر تمرینات تیم ملی والیبال ایران را بر عهده خواهد گرفت. تیم ملی با توجه به نتایج کابوس‌وار سال گذشته شانس بسیار کمی برای رسیدن به المپیک دارد و به‌نوعی می‌توان گفت پائز یک عملیات سخت را در لیگ ملت‌ها با تیم ملی ایران پیش رو دارد.

 

آنچه دیگران می خوانند

نظر شما