شناسهٔ خبر: 66269439 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

تیم بی‌دفاع و دروازه‌بان در همه جام‌ها پیش می‌تازد

کامبک دقیقه ۹۰ رئال با گل بلینگام/ کارلتو کلک ژاوی و لالیگا را با هم کَند/ بارسا هر سه ال‌کلاسیکو را باخت!

سومین و آخرین اپیزود از ال‌کلاسیکو‌های فصل ۲۴-۲۰۲۳ در سانتیاگو برنابئوی بازسازی شده، در هفته سی‌ودوم لالیگا رقم خورد و بار دیگر نتیجه بازی با گل دقیقه آخر و باز هم مثل بازی رفت توسط جود بلینگام رقم خورد. مهره کلیدی آنچلوتی با گلزنی در این بازی بعد از مدت ها، سند قهرمانی مادرید را امضا کرد و جواب انتقادات را داد.

صاحب‌خبر -

رئال‌ ۳ - بارسا ۲ : کامبک دقیقه۹۰ با گل بلینگام/ کارلتو کلک ژاوی و لالیگا را باهم کَند/ فتح رفت‌وبرگشت ال‌کلاسیکو با جود!

رئال مادرید در فاصله شش هفته به پایان لالیگا، با شکست بارسلونا قهرمانی خود را تضمین کرد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ هرچند بارسلونا ال‌کلاسیکو در سانتیاگو برنابئو را با گل دقیقه پنجم شروع کرد و به ایجاد وقفه در قهرمانی مادرید امیدوار شد، گل دقیقه نود بلینگام یک پایان تلخ دیگر برای ژاوی هرناندز رقم زد تا بارسلونا با دست خودش، رقیب را فاتح لالیگا کند.

ترکیب ابتدایی

رئال مادرید (۲-۱-۳-۴): لونین | وازکز، رودیگر، شوامنی، کاماوینگا | والورده، مودریچ، کروس | بلینگام | وینیسیوس و رودریگو

بارسلونا (۳-۳-۴): تراشتگن | آرائوخو، کونده، کوبارسی، کانسلو | دی یونگ، کریستنسن، گوندوعان | یامال، رافینیا و لواندوفسکی


سومین و آخرین اپیزود از ال‌کلاسیکو‌های فصل ۲۴-۲۰۲۳ در سانتیاگو برنابئوی بازسازی شده، در هفته سی‌ودوم لالیگا رقم خورد و بار دیگر نتیجه بازی با گل دقیقه آخر، مثل بازی رفت توسط جود بلینگام رقم خورد. مهره کلیدی آنچلوتی با گلزنی در این بازی بعد از مدت ها، سند قهرمانی مادرید را امضا کرد و جواب انتقادات را داد.

رئال مادرید فاصله امتیازی خود در صدر جدول با کاتالان را به ۱۱ امتیاز افزایش داد که شش امتیاز آن حاصل شکست رفت و برگشت آیی‌اناری است!  

رئال مادرید که علاوه بر ال‌کلاسیکوی نیم‌فصل نخست لالیگا، نبردش با بارسلونا در فینال سوپرجام اسپانیا را هم برده بود، با کسب بیست‌و‌پنجمین پیروزی‌اش ۸۱ امتیازی شد و اختلاف خود را با حریف کاتالان به ۱۱ امتیاز افزایش داد. این در شرایطی است که تنها شش هفته دیگر به پایان فصل باقی مانده و شاید تنها چیزی شبیه به یک معجزه مانع از قهرمانی مردان کارلتو و رسیدن جام به بارسلونا شود.

در جدول رده‌بندی لالیگا رئال مادرید با ۸۱ امتیاز صدرنشین است، بارسلونا با ۷۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد، جیرونا با ۶۸ امتیاز سوم است و اتلتیکومادرید ۶۱ امتیازی هم رده چهارم را از آن خود کرده است.

 

شرح گل‌ها 

دقیقه ۶  ـ رئال مادرید ۰-۱ بارسلونا؛ اشتباه لونین و فرصت‌طلبی کریستنسن. در همان شروع بازی و روی کرنر ارسالی بازیکنان بارسا و اشتباه عجیب لونین در خروج از دروازه، آندریاس کریستنسن گل اول این بازی را به ثمر رساند.

رئال‌ ۳ - بارسا ۲ : کامبک دقیقه۹۰ با گل بلینگام/ کارلتو کلک ژاوی و لالیگا را باهم کَند/ فتح رفت‌وبرگشت ال‌کلاسیکو با جود!

دقیقه ۱۸ / رئال مادرید ۱-۱ بارسلونا؛ لوکاس واسکز از راست نفوذ کرد و با دریبل دو مدافع، پشت شش قدم توسط کوبارسی سرنگون شد تا پنالتی اعلام شود. وینسیوس جونیور به گوشه دروازه زد. تراشتگن به خوبی دست وینی را خواند، اما ضربه برزیلی خیلی گوشه بود.

رئال‌ ۳ - بارسا ۲ : کامبک دقیقه۹۰ با گل بلینگام/ کارلتو کلک ژاوی و لالیگا را باهم کَند/ فتح رفت‌وبرگشت ال‌کلاسیکو با جود!

دقیقه ۶۹ / رئال مادرید ۱-۲ بارسلونا؛ فرمین لوپز، زننده گل برتری آبی‌اناری‌ها؛ فرمین لوپز که در نیمه دوم به بازی آمد، در محوطه جریمه رئال مادرید صاحب موقعیت گلزنی می‌شود. ضربه او ابتدا توسط لونین برگشت داده می‌شود، اما باز هم خود لوپز در ریباند توپ را به گل تبدیل می‌کند.

دقیقه ۷۳ / رئال مادرید ۲-۲ بارسلونا؛ لوکاس واسکز که جای کارواخال خسته و نیمه مصدوم بازی می‌کرد، روی سانتر عالی وینیسیوس جونیور، در ادامه بازی خوبی که به نمایش گذاشته بود، با یک ضربه فوق‌العاده زیبا و مهارناپذیر سرضرب، گل تساوی رئالی‌ها را به ثمر می‌رساند.

دقیقه ۹۰ / رئال مادرید ۳-۲ بارسلونا؛ براهیم دیاز میانه میدان توپ را با جنگندگی تصاحب می‌کند و با دریبل به سمت راست رفته و به واسکز پاس می‌دهد. او بلافاصله و بدون مکث زمینی به دهانه دروازه برای خوسلو تازه‌وارد می‌فرستد. پشت پای مهاجم نمی‌گیرد، اما در تیر دوم بلینگام منتظر است تا طاق دروازه بارسلونا را فرو بریزد و تکلیف لالیگا را روشن کند.

 

رئال‌ ۳ - بارسا ۲ : کامبک دقیقه۹۰ با گل بلینگام/ کارلتو کلک ژاوی و لالیگا را باهم کَند/ فتح رفت‌وبرگشت ال‌کلاسیکو با جود!

لحظات حساس 

دقیقه ۸ / اولین واکنش خطرناک رئال مادرید به گل بارسلونا؛ وینیسیوس جونیور می‌رفت تا از روی پاس مودریچ گل مساوی را به ثمر برساند که ضربه او به شکل خطرناکی از بالای دروازه بارسلونا به بیرون می‌رود.

دقیقه ۱۲ / روی ضربه ایستگاهی رئالی‌ها توپ به وینیسیوس می‌رسد که ضربه سر این بازیکن از کنار دروازه بارسا به بیرون می‌رود.

دقیقه ۲۵ / بارسلونا روی ضربات کرنر بسیار خطرناک ظاهر شده است. این بار نوبت به لواندوفسکی رسید تا روی دروازه مادرید خطرساز ظاهر شود که ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون می‌رود.

دقیقه ۲۸ / باز هم بارسلونا روی ضربات کرنر خطرناک ظاهر می‌شود. لونین توپ را برمی‌گرداند، اما بازیکنان بارسلونا اعتقاد دارند که توپ از خط رد شده و داور باید گل بگیرد. داور با اتاق VAR در حال مشورت است. (واقعا صحنه بسیار سختی برای تشخیص است). داور سرانجام تصمیم می‌گیرد که ضربه کرنر اعلام کند.

دقیقه ۳۱ / یامال در محوطه جریمه رئال مادرید در کورس با کاماوینگا سرنگون می‌شود که در تصاویر آهسته خطایی به چشم نمی‌آید. بازی همچنان با نتیجه ۱-۱ دنبال می‌شود.

دقیقه ۳۴ / ضربه ایستگاهی رافینیا از بالای دروازه رئال مادرید به بیرون می‌رود. کاماوینگا در مقابل حرکات ویرانگر یامال کاملا ناتوان بوده است.

دقیقه ۴۳ / ضربه لوکا مودریچ در دستان تراشتگن آرام می‌گیرد. نتیجه تا دقایق پایانی نیمه نخست، با حساب ۱-۱ دنبال می‌شود.

دقیقه ۴۵ / ضربه ایستگاهی خطرناک ایلکای گوندوعان از بالای دروازه رئال مادرید به بیرون می‌رود.

دقیقه ۲+۴۵ / رودریگو چه فرصتی را از دست می‌دهد. روی پاس خوب وینی به رودریگو، ستاره برزیلی رئالی‌ها صاحب بخت خوب گلزنی می‌شوند که کریستنسن با یک تکل عالی مانع از گلزنی رودریگو می‌شود.

دقیقه ۴+۴۵ / دی یونگ در تقابل برای گرفتن توپ با والورده مصدوم و از بازی خارج می‌شود. پدری به جای او به بازی می‌آید.

دقیقه ۵۶ / روی ضد حمله رئالی‌ها، وینیسیوس صاحب موقعیت گلزنی می‌شود که ضربه بی‌دقت او از کنار دروازه بارسا به بیرون می‌رود.

دقیقه ۶۶ / فران تورس در موقعیتی تک به تک صاحب موقعیت گلزنی می‌شود که این موقعیت به هدر می‌رود؛ هر چند پیش از آن داور آفساید اعلام می‌کند.

دقیقه ۷۹ / آقای وینیسیوس چیکار می‌کنی؟ در موقعیت ۲ به ۱ رئالی‌ها وینیسیوس با خودخواهی تمام توپ را به بدن تراشتگن می‌کوبد تا مهم‌ترین بخت شاگردان آنچلوتی به هدر برود.

 

رئال‌ ۳ - بارسا ۲ : کامبک دقیقه۹۰ با گل بلینگام/ کارلتو کلک ژاوی و لالیگا را باهم کَند/ فتح رفت‌وبرگشت ال‌کلاسیکو با جود!

نظر شما