شناسهٔ خبر: 66253869 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

آمریکا «مستشاران نظامی» بیشتری به اوکراین اعزام می‌کند

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می‌گوید این کشور «مستشاران نظامی» بیشتری به سفارت خود در کی‌یف اعزام می‌کند.

صاحب‌خبر -

 پاتریک رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که واشنگتن در حال بررسی اعزام مستشاران نظامی بیشتری به سفارت خود در کی‌یف است.

پاتریک رایدر در گفت‌وگو با پولیتیکو گفت: هم‌زمان با تغییر شرایط امنیتی، در طول این درگیری وزارت دفاع آمریکا حضور ما در داخل کشور (اوکراین) را بررسی و تنظیم کرده است. در حال حاضر، ما در حال بررسی اعزام چند مشاور دیگر برای تقویت دفتر همکاری دفاعی (ODC) در سفارت هستیم.

وی مدعی شد که این دفتر علی‌رغم اینکه منحصراً متشکل از نیروهای وزارت دفاع است، بیشتر مأموریت‌های پشتیبانی مشاوره‌ای و غیرجنگی را انجام می‌دهد.

پولیتیکو به نقل از دو مقام ارشد آمریکایی افزود که تعداد مشاوران نظامی آمریکایی که قرار است به اوکراین اعزام شوند، نزدیک به ۶۰ نفر هستند.

به گفته این مقامات آمریکایی، این مشاوران نظامی حمایت‌های پشتیبانی انجام می‌دهند و بر تسلیحاتی که واشنگتن به کی‌یف ارسال می‌کند، نظارت دارند و همچنین با ارتش اوکراین در نحوه محافظت از این تسلیحات همکاری می‌کنند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه پیش از این اعلام کرده بود که «آمریکا روزبه‌روز بیشتر در این جنگ (اوکراین) درگیری می‌شود. مشارکت و دخالت آنها بیشتر می‌شود و این موضوعی روشن است. بسیاری تمایل دارند که بگویند آمریکا در این جنگ مشارکت مستقیم ندارد، اما ما معتقدیم که این گونه نیست.

آز آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) آمریکا و کشورهای غربی به منظور توقف پیشروی‌های ارتش روسیه، در حال ارائه کمک‌های نظامی و مالی به کی‌یف هستند. مسکو مدام نسبت به تداوم این کمک‌های نظامی به اوکراین هشدار می‌دهد و دراین‌باره تأکید می‌کند که این نوع کمک‌ها منجر به تشدید تنش‌ها و درگیری می‌شود.

 

نظر شما