شناسهٔ خبر: 66252374 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

انتقاد شدید روسیه از کمک آمریکا به اوکراین، اسرائیل و تایوان/ اوضاع وخیم تر می شود!

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه معتقد است کمک نظامی آمریکا به اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان باعث بدتر شدن اوضاع جهان می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت: کمک نظامی آمریکا به اوکراین، تایوان و اسرائیل باعث بدتر شدن و وخیم‌تر شدن اوضاع جهانی می‌شود چون این کمک نظامی به صورت مستقیم از فعالیت‌های تروریستی حمایت می‌کند.

خبرگزاری تاس گزارش داد، این مقام دیپلماتیک وزارت خارجه روسیه همچنین ادامه داد: کمک نظامی به تایوان، مداخله در امور داخلی چین است و کمک به اسرائیل هم راهی مستقیم به تشدید غیرمنتظره درگیری‌ها در منطقه است.

خبر مرتبط
اسرائیل مخالف میانجیگری ترکیه و روسیه برای آتش بس غزه است

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس شنبه شب در پیامی نوشت: رژیم اشغالگر نمی‌خواهد ترکیه و روسیه جزو کشورهای ضامن توافق آتش‌بس در غزه باشند.

بسته ۹۵ میلیارد دلاری لوایح مربوط به کمک نظامی به اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان، توقیف دارایی‌های دولتی مسدود شده روسیه به نفع کی‌یف و تحریم‌های بیشتر علیه چین روز شنبه در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید. همچنین این بسته شامل ۶۰ میلیارد دلار برای کی‌یف و ۲۶ میلیارد دلار برای رژیم صهیونیستی و کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در مناطق درگیر از جمله نوار غزه است. سنای آمریکا سه‌شنبه این لوایح را به‌ رای‌ می‌گذارد.

خبر مرتبط
نگرانی تل‌آویو از تعهد قدیمی روسیه در حفظ امنیت اسرائیل

اقتصادنیوز: به اعتقاد یک رسانه عبری زبان این نگرانی وجود دارد که روسیه از تعهد قدیمی خود به حفظ امنیت اسرائیل شانه خالی کرده باشد.

برچسب‌ها:

نظر شما