شناسهٔ خبر: 66215672 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

کنکور زیر ذره‌بین پلیس فتا از ثبت‌نام تا آزمون

قائم‌مقام سازمان سنجش گفت: رصد فضای مجازی از زمان ثبت‌نام تا زمان برگزاری کنکور با همکاری پلیس فتا در حال انجام است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدحسین حاجیلو در همایش ملی تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت اول کنکور 1403 اظهار کرد: آزمون‌های سازمان سنجش در 4 گروه، سنجش علمی، استخدامی، صلاحیت حرفه‌ای و آزمون‌های بین‌المللی قرار دارند.

وی افزود: دستورالعمل حفاظتی به عنوان سند بالادستی به تصویب شورای امنیت کشور رسیده است، در این سند وظایف دستگاه‌ها برای تأمین امنیت کنکور در حوزه‌های اجرایی، امنیتی، قضایی و انتظامی مشخص است.

قائم‌مقام سازمان سنجش تصریح کرد: تمام دستگاه‌های مسئول موظفند بر اساس دستورالعمل حفاظتی در تمام آزمون‌های کشور هماهنگی لازم را داشته باشند تا امنیت تامین شود.

وی با اشاره به برگزاری نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 در تاریخ 6 و 7 اردیبهشت عنوان کرد: تا به امروز 3 هزار نفر در جلسات مختلف آموزشی حفاظت از آزمون شرکت کردند و امنیت قبل، حین و بعد از کنکور برای تمام عوامل اجرایی و حفاظتی تبیین شده است.

حاجیلو ادامه داد: فاصله زمانی میان ارسال سوالات از قرنطینه اصلی تا رسیدن به مخازن اصلی محل برگزاری کنکور، بسیار مهم است و همه عوامل باید در هوشیاری کامل باشند، برای این بخش چهار لایه حفاظتی در نظر گرفتیم که اجرای این لایه‌های حفاظتی در شهرهای بزرگ تا دورافتاده ترین مناطق برگزاری کنکور یکسان است.

وی گفت: دفترچه غایبان کنکور باید به صورت پلمپ شده جمع‌آوری شود. تجربه نشان داده در زمان برخورد با فرد متقلب همه تمرکز بر پاسخنامه قرار می‌گیرد اما عوامل حوزه‌های کنکور دقت کنند در هیچ شرایطی دفترچه سوال فرد متقلب از حوزه خارج نشود.

قائم‌مقام سازمان سنجش گفت: طبق مکاتبات سازمان سنجش با معاون وزیر کشور، برای برگزاری کنکور در تمام استان‌ها باید شورای تامین تشکیل شود، رصد فضای مجازی از زمان ثبت‌نام تا زمان برگزاری کنکور در حال انجام است و این کار با همکاری پلیس فتا انجام می‌شود و در شورای تامین استان‌ها این موضوع باید مدنظر باشد.

انتهای پیام/

نظر شما