شناسهٔ خبر: 66182849 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

ماجرای خودکشی ۵۰ صهیونیست

برخی اطلاعات فاش شده درباره صهیونیست‌های نجات‌یافته از جشنواره موسیقی که هفتم اکتبر گذشته در منطقه النقب، واقع در جنوب فلسطین اشغالی برپا بود، حاکی از سرنوشت تلخ تعداد زیادی از آنهاست.

صاحب‌خبر -

برخی اطلاعات فاش شده درباره صهیونیست‌های نجات‌یافته از جشنواره موسیقی که هفتم اکتبر گذشته در منطقه النقب، واقع در جنوب فلسطین اشغالی برپا بود، حاکی از سرنوشت تلخ تعداد زیادی از آنهاست.

 براساس اطلاعاتی که یکی از افراد نجات‌یافته به کمیته بررسی در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) ارائه کرد، نزدیک به ۵۰ تن از نجات‌یافتگان جشنواره موسیقی «نوفا» پس از نجات از عملیات طوفان الاقصی، دست به خودکشی زدند.

به گفته این منبع، تعداد زیادی از این افراد به دلیل وضعیت روانی بدی که داشتند، به بیمارستان منتقل شدند.

یکی دیگر از نجات‌یافتگان این عملیات در کمیته کنست گفت: آزمایش پزشکی انجام دادم، شرایط جسمی بسیار بدی دارم. میانگین خوابم در شبانه‌روز یک تا دو ساعت است و دچار اختلال‌های روانی شده‌ام تا جایی که زمانی که ببینم فردی به من نزدیک می‌شود، احساس خطر می‌کنم و با پلیس تماس می‌گیرم.

به گزارش شبکه ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی، او در ادامه گفت: دوستانی دارم که تا این لحظه از تختشان جدا نشدند و در شرایط جسمی بدی هستند. چرا باید به کسی ثابت کنم چه بر سرم آمده و چرا باید آنچه برایم اتفاق افتاده را با جزئیات برای کسی بگویم؟

بسیاری از صهیونیست‌های نجات‌یافته از عملیات برق‌آسای فلسطینیان هفتم اکتبر از این شکایت دارند که شرایط آنها نادیده گرفته شده و آنها به‌عنوان قربانیان این حمله قلمداد نمی‌شوند، برخی از آنها نیز از حمله‌های روانی رنج می‌برند و بسیاری از آنها مجبور شدند برای درمان به روانشناس مراجعه کنند.

همچنین وب‌سایت آی۲۴ گزارش داد، براساس بررسی‌های جدید، ۶۰۰ هزار صهیونیست از هفتم اکتبر منتظر دریافت خدمات روانشناسی هستند. با این حال وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی می‌گوید که هیچ اطلاعات یا آماری در مورد ادعای ۵۰ بازمانده که خودکشی کرده‌ باشند، در دست ندارند./ایسنا

نظر شما