شناسهٔ خبر: 65534972 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

چهره‏‌های معروف و شاخصی که از ورود به مجلس بازماندند چهره‏‌های معروف و شاخصی که از ورود به مجلس بازماندند

به گزارش شبکه شرق، محمدباقر نوبخت، محمدرضا باهنر و محمدرضا پورابراهیمی از جمله چهره‌های سرشناسی هستند که در انتخابات دوره دوازدهم مجلس موفق نشدند آرای لازم را کسب کنند. با آغاز شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشخص شد که برخی از چهره‌های شناخته‌شده ادوار قبل، از راهیابی به

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه شرق، محمدباقر نوبخت، محمدرضا باهنر و محمدرضا پورابراهیمی از جمله چهره‌های سرشناسی هستند که در انتخابات دوره دوازدهم مجلس موفق نشدند آرای لازم را کسب کنند.

با آغاز شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشخص شد که برخی از چهره‌های شناخته‌شده ادوار قبل، از راهیابی به مجلس آینده بازماندند و از دور رقابت خارج شدند.

محمدباقر نوبخت، محمدرضا باهنر و محمدرضا پورابراهیمی از جمله چهره‌های سرشناسی هستند که در انتخابات دوره دوازدهم مجلس موفق نشدند آرای لازم را کسب کنند.

محمدباقر نوبخت، دبیرکل حزب اعتدال و توسعه با سابقه ۴ دوره نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه رشت و خمام، رئیس سازمان برنامه و بودجه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، در این دوره، از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده و تأییدصلاحیت شده بود. اما در فاصله ۲۱ روز مانده به برگزاری انتخابات تصمیم به تغییر حوزه انتخابیه‌اش به شهر رشت و خمام گرفت. با وجود حمایت علی لاریجانی از نوبخت با انتشار نماهنگی در فضای مجازی، نوبخت نتوانست رای مردم رشت را به دست بیاورد.

محمدرضا باهنر، نماینده دوره‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم، هفتم و هشتم و نهم با ۲۸ سال نمایندگی در مجلس، ابتدا از حوزه انتخابیه تهران نامزد شده بود و بعد به کرمان تغییر حوزه داد، اما نتوانست آرای مردم کرمان را جلب کند.

محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان در مجالس نهم، دهم، یازدهم نیز از راهیابی به مجلس دوازدهم بازماند.

علی‌اصغر عنابستانی، نماینده دوره یازدهم مجلس و نامزد حوزه سبزوار که نامش با سیلی زدن به یک سرباز راهنمایی و رانندگی بر سر زبان‌ها افتاده بود نیز به مجلس دوازدهم راه نیافت.

حسن نوروزی که سابقه حضور در دوره‌های هشتم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد، از راهیابی به مجلس دوازدهم بازماند و حسن قشقاوی، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه، از حوزه رباط‎‌کریم و بهارستان راهی مجلس شد.

محمدحسین رنجبران، مجری اسبق صداوسیما هم که کاندیدای مجلس از ساوجبلاغ شده بود، نتوانست آرای لازم را برای رسیدن به بهارستان کسب کند.

ولی اسماعیلی، نماینده حوزه انتخابیه گرمی در مجالس هشتم و یازدهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس فعلی از راهیابی به مجلس دوازدهم جا ماند و محمد خوش‌سیما درنخستین دوره حضور خود در انتخابات مجلس با آرای بالای مردمی به خانه ملت راه یافت.

حسین جلالی، نماینده مردم رفسنجان در مجلس یازدهم جای خود را به انارکی‌محمدی داد. انارکی‌محمدی در مجلس دهم نیز نماینده مردم رفسنجان و انار بوده است.

محسنی بندپی، نماینده مجلس یازدهم و نامزد حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت از رقابت بازماند.

فریدون حسنوند، نماینده مردم اندیمشک در مجالس ششم، هفتم، هشتم و دهم و یازدهم که تقریباً در همه این دوره‌ها ریاست کمیسیون انرژی مجلس را برعهده داشت نیز از ورود به مجلس بازماند.

پروین صالحی، نماینده مردم مبارکه در مجلس یازدهم از ورود به مجلس دوازدهم باز ماند و زهرا سعیدی نماینده مجلس دهم به مجلس دوازدهم راه یافت.

منبع: sharghdaily-921600

نظر شما