شناسهٔ خبر: 65355089 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

استاندار یزد:

بانک مرکزی اختیارات بانک‌های استان یزد را افزایش دهد

یزد- استاندار یزد خواستار افزایش اختیارات بانک‌های استان یزد شد و گفت: این مهم باید مدنظر بانک مرکزی قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فاطمی، ظهر جمعه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر اقتصاد در یزد برگزار شد، اظهار کرد: باید به شعبه های بانک های استان توسط بانک مرکزی اختیارات بیشتری داده شود تا در پرداخت تسهیلات، فعالتر عمل کنند.

وی افزود: اگر ابن امر محقق شود، مشوقی برای صاحبان صنایع خواهد بود تا حساب های بانکی خود را به یزد منتقل کنند و همچنین هر بانکی بیشتر همکاری کرد توسط دولت بیشتر حمایت شود.

فاطمی از رشد شاخص های رشد اقتصادی استان خبر داد و گفت: این امر نتیجه تدابیر عالمانه دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

وی گفت: بی نظیرترین سرمایه گذاران و صاحبان صنایع را در استان داریم و بخش خصوصی در کنار دولت قرار دارد و در حوزه های مختلف خیرین و نیک اندیشان در کنار دولت هستند.

۱۲۶ مجوز سرمایه گذاری بی‌نام در یزد نهایی شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست از رونمایی از چندین طرح سرمایه گذاری و اقتصادی از جمله کیف و نقشه راه سرمایه‌گذاری که نقش مهمی در توسعه همه جانبه و متوازن استان دارد، خبر داد.

محمد دهقان منشادی گفت: در این کیف سرمایه گذاری ۱۲۶ مجوز سرمایه گذاری بی‌نام نهایی شده که از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای اجرای آن استفاده می شود.

در این نشست مدیران و صاحبان صنایع یزد مسائل و مشکلات این بخش را بیان کردند.

نماینده صنعت نساجی یزد در این‌نشست با گلایه از اینکه ارزش افزوده وصولی از فعالان این بخش در استان مناسب نیست؛ خواستار بازنگری در این موضوع شد تا نساجان بهتر بتوانند به فعالیت تولیدی بپردازند.

ارز تخصیصی به واحدهای کاشی و سرامیک ناکافی است

نماینده واحدهای کاشی و سرامیک یزد هم با بیان اینکه ارز تخصیصی به این بخش کافی نیست، گفت: لازم است نرخ ارز این بخش توافقی و کافی باشد تا واحدها بتوانند برای نوسازی و بهسازی ماشین آلات اقدام کنند.

پرداخت تسهیلات بانکی و ارزی، کاهش سقف درآمدهای مصوب مالیاتی، توجه به بازار بورس و سرمایه، نیاز صنعت به بازسازی و نوسازی و در نظر گرفتن خط اعتباری ویژه برای این کار، ثبت سفارشات واردات برای نوسازی صنایع، تقویت شرکت های دانش بنیان و لزوم اصلاح و همخوانی قوانین این بخش از جمله مواردی بود که توسط مدیران بخش خصوصی و صنایع یزد بیان شد.

نظر شما