شناسهٔ خبر: 65353359 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه ۱۹دی | لینک خبر

۱۸ استان کشور درگیر ناترازی آب

19 دی: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اعلام اینکه ۱۸ استان کشور شاهد ناترازی تولید و مصرف آب هستند، گفت: کشور چهارمین سال خشکسالی متوالی را می‌گذراند.

صاحب‌خبر -
هاشم امینی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: شرایط اقلیمی و بارش‌ها حاکی از آن است که ما چهارمین سال خشکسالی را داریم می‌گذرانیم و در روندهای ۵۶ساله بارش‌های کشور به لحاظ کم‌بارشی رتبه ۵۴ را داریم.
وی ادامه داد: تفاوت این رتبه این است که استمرار چهار سال پشت سر هم خشکسالی را شاهد هستیم و قطعاً این شرایط بر میزان منابع آب شرب تأثیر گذاشته و خواهد گذاشت و یک ناترازی را در بخش آب شرب بر اساس رصد و پایشی که انجام شد خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: مجموع وزارت نیرو پروژه‌هایی را در قالب پروژه‌های تامین آب اضطراری تعریف کرده تا بتواند دغدغه مردم را در خصوص آب شرب و بهداشت رفع کند.
امینی گفت: حدود ۱۸ استان شاهد ناترازی هستیم که پروژه‌های متعددی تعریف کردیم که به صورت شبانه‌روزی توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور این پروژه‌ها در حال پیشرفت است.
وی ادامه داد: به این ترتیب ما دغدغه‌ای از باب آب شرب و بهداشت در پیک تابستان ۱۴۰۳ نخواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: البته این نکته را بگویم که انتظار ما از مردم آن است که موضوع مدیریت مصرف بهینه آب و توجه به تغییر رویه مصرف و تغییر سبک مصرف داشته باشند که می‌تواند کمک شایانی به ما داشته باشد و تاب‌آوری شبکه و منابع آب را بالاتر ببرد.

نظر شما