شناسهٔ خبر: 65333530 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: طرفداری | لینک خبر

روبرت لواندوفسکی سومین گلزن برتر مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

مرتضی بابایی

صاحب‌خبر -

طرفداری | روبرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بارسلونا با عبور از کریم بنزما، سومین گلزن برتر مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد. 

بارسلونا در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانا اروپا در فصل 2023/24 مقابل میزبانش ناپولی به تساوی 1-1 رسید. به گزارش اوپتا، روبرت لواندوفسکی با 35 سال و 184 روز، مسن ترین گلزن بارسلونا در یک بازی از مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا شد. پیش از این رکورد مسن ترین گلزن بلوگرانا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان به نام لیونل مسی ثبت شده بود (گلزنی مقابل پاری سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی فصل 2020/21 چمپیونزلیگ با 33 سال و 259 روز). علاوه بر این، مهاجم لهستانی سابق بایرن مونیخ، هجدهمین گل خود در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند و با عبور از کریم بنزما (17 گل) در رده سوم برترین گلزنان این مرحله قرار گرفت (پس از مسی با 29 گل و کریستیانو رونالدو با 25 گل).

همچنین اوپتا گزارش داد لواندوفسکی با گلزنی مقابل ناپولی، اکنون مقابل پنج تیم ایتالیایی در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده است (اینتر، یوونتوس، لاتزیو و رم 4 تیم دیگر). بازیکنی وجود ندارد که در این رقابت ها به 6 تیم مختلف ایتالیایی گلزنی کرده باشد (کریستیانو رونالدو، رائول، سوارز، صلاح و بنزما نیز مثل لوا به 5 تیم مختلف ایتالیایی گل زده اند). 

نظر شما