شناسهٔ خبر: 65333005 - سرویس فیلم
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

(ویدئو) آفتابی شدن اشرف غنی در حج عمره جنجالی شد

رئیس‌ جمهور پیشین افغانستان، ۳۰ ماه پس از فرارش به امارات متحده عربی، در نخستین سفرش برای حج عمره به عربستان سعودی رفت.

صاحب‌خبر -

 

یک منبع نزدیک به محمد اشرف غنی، رئیس جمهور پیشین افغانستان گفته که وی برای ادای مناسک حج عمره به عربستان سعودی رفته است. ظاهرا این نخستین سفر اشرف غنی در بیش از دو سال گذشته به خارج از امارات متحده عربی است.

به گزارش فرارو، انتشار خبر نخستین سفر رئیس جمهوری پیشین افغانستان به عربستان سعودی با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی و در میان کاربران افغان به همراه بوده است.

اشرف غنی در پانزدهم ماه آگوست سال ۲۰۲۱ پس از احراز دومین دور ریاست جمهوری در پی یک انتخابات جنجالی، ارگ ریاست جمهوری را به طور غیرمنتظره ترک کرد که منجر به سقوط نظام جمهوریت شد و گروه طالبان در افغانستان قدرت دولتی را دوباره تسخیر کرد.

در برخی از ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها پخش شده، اشرف غنی در لباس احرام و در بین چند محافظ لباس شخصی عرب دیده می‌شود.

در گزارش‌ها گفته شده که از وی بر اساس پروتکل دیپلماتیک برای رهبران کشور‌های جهان پذیرایی نشده است.

به گفته منبع نزدیک به اشرف غنی وی در دو سال گذشته درخواست سفر برای ادای حج عمره را داشت که با تأخیر انجام شده است.

پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود که اشرف غنی از سوی امارات متحده عربی از فعالیت‌های سیاسی منع شده است، اما او از طریق برخی مصاحبه‌ها و گاهی از راه شبکه‌های اجتماعی، دیدگاه‌هایش را در مورد مسائل افغانستان و دلایل سقوط نظام جمهوریت و ترک افغانستان بیان کرده است.

نظر شما