شناسهٔ خبر: 65332488 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جهان نیوز | لینک خبر

چند زندانی زن در کشور وجود دارد؟

رئیس هیئت امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند گفت: پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند.

صاحب‌خبر - به گزارش جهان نيوز، سید اسداله جولایی؛ رئیس هیئت امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند اظهار کرد: از جمعیت 12565 نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه 557 نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یا عدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

وی با اشاره به وضعیت بدهکاران مالی زن در استان‌ها اظهار کرد: هم‌اکنون استان تهران با میزبانی از 117 بانوی نیازمند در رأس فهرست عددی بیشترین زنان زندانی قرار گرفته است و در رتبه‌های بعد خراسان‌رضوی و فارس قرار دارند که هر کدام به ترتیب از 53 و 36 خانم که اغلب سرپرست خانواده هستند، در ندامتگاه‌های سطح استان بسر می‌برند.

موسس و نائب‌رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور افزود: در مقابل استان پهناوری مانند سیستان و بلوچستان فاقد هر زندانی زن غیربزهکار بوده و در استان‌هایی چون خراسان‌جنوبی و شمالی، قم، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، ایلام و آذربایجان‌غربی آمار زنان بدهکار مالی کمتر از 5 نفر هستند.

جولایی یادآور شد: اگر چه تنها 4 درصد از مددجویان تحت پوشش ستاد دیه را زنان شامل می‌شوند اما این افراد گرفتار بند به دلیل ارقام سنگین بدهی به مساعدت بیشتر خیرین و همراهی قضات در تعدیل اقساط بدهی نیاز دارند.

نظر شما