شناسهٔ خبر: 65328328 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

چین یکی از گران‌ ترین کشور های جهان برای بزرگ کردن بچه شد

بر پایه نتایج بررسی مؤسسه تحقیقات جمعیتی یووا (YuWa)، هزینه بزرگ‌کردن فرزند تا سن ۱۸ سالگی نسبت به سرانه تولید ناخالص داخلی سرانه در چین حدود ۶.۳ برابر است که این نرخ در استرالیا ۲.۰۸، در فرانسه ۲.۲۴، در ایالات متحده ۴.۱۱ و در ژاپن ۴.۲۶ برابر است.

صاحب‌خبر -
یک اندیشکده برجسته چینی روز چهارشنبه با انتشار نتایج بررسی خود اعلام کرد: «چین به یکی از گران‌ترین کشورهای جهان برای بچه‌دار شدن و تربیت فرزند بدل شده است.»
 
به گزارش یورونیوز؛ بر پایه نتایج بررسی مؤسسه تحقیقات جمعیتی یووا (YuWa)، هزینه بزرگ‌کردن فرزند تا سن ۱۸ سالگی نسبت به سرانه تولید ناخالص داخلی سرانه در چین حدود ۶.۳ برابر است که این نرخ در استرالیا ۲.۰۸، در فرانسه ۲.۲۴، در ایالات متحده ۴.۱۱ و در ژاپن ۴.۲۶ برابر است.
 
این اندیشکده خاطر نشان کرد: ««از آنجایی که محیط اجتماعی کنونی در چین برای باروری زنان مناسب نیست، هزینه‌های زمانی و هزینه فرصت برای بچه‌دار شدن زنان بسیار بالاست. چرا که بزرگ‌کردن فرزندان منجر به کاهش ساعات کار و نرخ دستمزد زنان می‌شود.»
 
گزارش این اندیشکده فعال در زمینه تحقیقات جمعیت نتیجه گرفته است که «به دلایلی مانند هزینه بالای فرزندآوری و دشواری زنان در برقراری تعادل بین خانواده و کار، میانگین تمایل به باروری مردم چین تقریبا پایین‌ترین میزان در جهان است.»

نظر شما