شناسهٔ خبر: 65315749 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مردم خراسان جنوبی از حضور در جبهه‌های جنگ تا پای صندوق آرا زبان‌زد هستند

نامزد انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی گفت: مردم این استان از شرکت در جبهه‌های جنگ تا حضور فعال در پای صندوق آرا زبان‌زد هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن روحبخش امشب در نخستین برنامه تلویزیونی از شبکه خاوران اظهار داشت: اگر ایران تهدید کند، بقیه به آن توجه خواهند کرد، مثلاً اگر خطاب به اسرائیل تهدید کند اسرائیل توجه خواهد کرد، چون می‌داند مردم ایران در انتخابات شرکت کردند و با حکومت همراه هستند. ایران با دیگر دول غربی فرق دارد، چون آنها به آرای مردم توجهی ندارد، ولی ایران متکی به آرای مردم خویش است.

وی افزود: کسانی که در دولت قبلی مسئولیت داشتند و با صدای بلند خستگی ملت را فریاد می‌زنند خواسته یا ناخواسته در جرم و جنایت به مردم غزه شریک هستند، زیرا جز این نیست که از این بازدارندگی کاسته‌اند.

نامزد مجلس خبرگان رهبری در معرفی بیشتر خود اظهار کرد: بیش از 40 سال در حوزه علمیه قم و مشهد مشغول تحصیل و تدریس بوده‌ام، اخوان بنده هم ملبس به لباس روحانی هستند. این دوره شرایط حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری سخت شده بود و احساس تکلیف کردم حضور پیدا کنم.

وی اضافه کرد: شنیدم در خراسان جنوبی فقط یک نفر نامزد حضور دارد، لذا تصمیم گرفتم به این حوزه انتخابیه بیایم تا انتخابات پُرشور شود و بتوانیم مقداری از نعمات نظام و حکومت به دین و آیین را قدردانی کنیم.

نامزد انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی گفت: مردم این استان از شرکت در جبهه‌های جنگ تا حضور فعال در پای صندوق آرا زبان‌زد هستند و طبق آمار از بالاترین حد نصاب آرا از این جهت برخوردار است و مکرر از رفقایی که توفیق تبلیغ را در خراسان جنوبی داشتند این موضوعات را شنیده‌ام.

وی همچنین با اشاره به فضایل ماه شعبان اظهار کرد: ماه شعبان ماه رسول خداست و باید دانست که در این ماه خداوند چه نعمت‌هایی ارزانی داشته و پیامبر(ص) را برای هدایت بشر مبعوث کرده است.

روحبخش به جایگاه صلوات شعبانیه اشاره کرد و گفت: از همین رو انسان باید در کوران هولناک مشکلات سراغ اهل بیت(ع) برود و چه مشکلی بالاتر از عدم رجوع به حجج الهی وجود دارد، زیرا اگر انسان به خود واگذاشته شود و تحت تعالیم حجج الهی قرار نگیرد انسانی حیوان‌نما خواهد شد.

وی افزود: امروزه در دنیا می‌بینیم انسان بریده از وحی چگونه به کشتار انسان‌های دیگر می پردازد، حوادث غزه پیش روی ماست و این انسان دور شده از تعالیم انبیاء(ع) و اهل بیت(ع) است که عقل خود را تحت تعلیم مکتب انبیاء و اهل بیت(ع) قرار نداده و دچار چنین امور نادرستی شده است.

نامزد انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی گفت: آیا هولناک‌تر از این رفتارهای غلط و نادرست سراغ دارید؟ اینها همه به جهت دوری از مکتب انبیاء و حجج معصومان است، جهل‌گرایی که در جامعه ما هم رواج بسیاری یافته ناشی از دوری از تعالیم اهل بیت(ع) و سوار نشدن بر کشتی نجات آنهاست. پس تنها راه نجات، رفتن به سراغ اهل بیت(ع) و استفاده از علوم آنهاست.

وی با بیان اینکه چراغ راه ما سخنان انبیا و معصومان است تصریح کرد: راه شناخت خدا به این معناست که هر چیزی مقدار و عددی بوده و قابل زیاد و نقصان است که در سوره توحید هم به این نکته اشاره شده لذا خداشناسی از درگاه ائمه اطهار(ع) باید فراگرفته شود.

نامزد انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی گفت: شرکت در انتخابات امسال تأمین امنیت ملی را به دنبال دارد و قوه بازدارندگی ایران زیاد می‌شود.

ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یازدهم اسفند امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اننهای پیام/250

نظر شما