شناسهٔ خبر: 65164914 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

وزیر کشور:

۱۵ هزار نفر برای کسب کرسی نمایندگی مجلس رقابت می‌کنند

وزیر کشور گفت: با تایید شورای نگهبان حدود ۱۵ هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رقابت خواهند کرد که از این تعداد ۷۰ درصد بین ۳۰ تا ۵۰ سال سن دارند.  

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری ایمنا، احمد وحیدی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام دهه فجر در تشریح جلسه امروز با حضور استانداران و فرمانداران سراسر کشور، اظهار کرد: این جلسه برای ارزیابی و کنترل آخرین وضعیت برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی انجام شد.

رقابت ۱۵ هزار نفر برای کسب کرسی نمایندگی مردم

وزیر کشور اضافه کرد: با تایید شورای نگهبان حدود ۱۵ هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رقابت خواهند کرد. ۷۰ درصد از داوطلبان بین ۳۰ تا ۵۰ سال هستند.

وی ادامه داد: هزار و ۱۰۰ استاد دانشگاه، ۲۰۰ پزشک، ۴۰۰ قاضی و حدود ۳۷۰ نماینده پیشین مجلس در این انتخابات به عنوان داوطلب حضور دارند که با این وضعیت حماسه بزرگی را شاهد خواهیم بود.

وحیدی درباره جابجایی حوزه‌های انتخابیه داوطلبان خاطر نشان کرد: داوطلبان تا ۲۵ بهمن می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند و طی ۵ روز جواب نهایی را دریافت خواهند کرد.

وی درباره انتخابات الکترونیکی بیان کرد: احراز هویت به صورت کامل الکترونیکی خواهد بود.

افزایش ۲۰ درصدی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

وزیر کشور با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: آنچه در ۲۲ بهمن اتفاق افتاد بسیاری از رسانه‌های خارجی را متعجب کرد؛ حضور متراکم و پرشمار مردم عزیزمان به نسبت ادوار قبل حداقل ۲۰ درصد افزایش داشته است و امیدواریم در اسفند نیز همینگونه باشد و با حضور پرشکوه همگان انتخابات پرشوری خواهیم داشت.

وحیدی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درخصوص تبلیغات پیش از موعد برخی از داوطلبان در برخی از حوزه‌های انتخابیه تصریح کرد: قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، داوطلبان یک هفته اجازه تبلیغات دارند و قبل آن اگر به عنوان داوطلب اقداماتی داشته باشند، تخلف خواهد بود.

وی تأکید کرد: در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و ستادهای انتخاباتی استان‌ها امکان ثبت گزارشات مردمی درخصوص تخلفات داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

تکمیل می‌شود..

نظر شما