شناسهٔ خبر: 65163737 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تدوین برنامه‌های رفاهی ویژه بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری

مدیرعامل مؤسسه راهبردی بازنشستگی صندوق بازنشستگی کشوری از تدوین برنامه‌های محتلف به‌ویژه در حوزه رفاهی ویژه بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مصطفی صالحی‌راد امروز در حاشیه رونمایی و ارائه کتاب تغییرات ساختار سنی و سالخوردگی جمعیت در ایران و پیامدهای آن در نظام حمایتی و بازنشستگی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مؤسسه راهبردی بازنشستگی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری از 94 شروع به کار و تا 1400 فعالیت پژوهشی انجام می‌داد که در ابتدای دولت تا آبان 1402 در تولیدات پژوهشی مؤسسه وقفه افتاد و با حضور مسکنی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی  مجدداً این مؤسسه کار خود را آغاز کرده است و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری  برنامه‌ای 5 گانه‌ای را برای مؤسسه طراحی کرد و فعالیت‌ها جدید آغاز  شده است. برنامه‌ها شامل زنجیره تخصصی دانش در حوزه بازنشستگی با استفاده از جامعه نخبگانی، کسب و کارهای صندوق، نوآوری در حوزه بازنشستگی، مولدسازی، شایسته‌گزینی مدیران است.

صالحی راد ادامه داد: در نظر داریم دهه شصتی‌ها طرح‌های نوآوری در حوزه بازنشستگی انجام بدهند.

 مدیرعامل مؤسسه راهبردی بازنشستگی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره کتاب تغییرات ساختار سنی و سالخوردگی جمعیت در ایران و پیامدهای آن در نظام حمایتی و بازنشستگی تصریح کرد: کتاب محتوی نظری دارد و بازنشسته قرار نیست از نیروی مولد به نیروی بازنشسته خانه‌نشین تبدیل شود چرا که بازنشستگان دغدغه هویتی در سالمندی دارند. ایده‌ها مختلف است و یک زیرساخت در این زمینه با کمک جامعه نخبگان خواهیم داشت.

صالحی‌راد افزود: فارغ از واژه بازنشسته که می‌توان به جای آن از کلمه فرهیخته و پیشکسوت استفاده کرد برنامه‌های خوبی در حوزه راهبردی برای بازنشستگان در دستور کار است. در حال حاضر بیش از یک میلیون و 800 هزار بازنشسته ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند، همچنین برنامه‌های مفصلی برای بازنشستگان طراحی شده است.

انتهای پیام/

نظر شما