شناسهٔ خبر: 65156659 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه شرق | لینک خبر

جزئیات تازه از اعتبار کارت سوخت در سفر/ سهمیه بنزین کاهش یافت؟

جزئیات تازه درباره سهمیه بنزین، استانی شدن و فاقد اعتبار بودن کارت‌های سوخت در سفر به دیگر مناطق، و اجرای طرح کدینگ اعلام شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه شرق، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه با اجرای طرح کدینگ، استفاده از کارت سوخت مدیریت می‌شود، گفت: این طرح به بقیه استان‌ها ارتباطی ندارد و اکنون به صورت پایلوت و تنها در این شهرها اجرایی می‌شود تا نتایج آن مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تکذیب برخی شایعات مطرح‌شده درباره فاقد اعتبار بودن کارت‌های سوخت در سفر شهروندان به دیگر مناطق، در این‌باره توضیحاتی ارائه کرد.

جلیل سالاری‌نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، برخی شایعات مطرح‌شده درباره استانی شدن کارت‌های هوشمند سوخت را تکذیب کرد و گفت: هیچ محدودیتی برای سوخت‌گیری در هیچ‌کدام از مناطق کشور وجود ندارد.

سالاری‌نسب تاکید کرد: هم‌وطنان می‌توانند بدون هیچ‌گونه محدودیتی از طریق کارت سوخت شخصی در همه استان‌ها، سهمیه سوخت خود را دریافت کرده و سوخت‌گیری کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با تاکید بر اینکه در هیچ کجای کشور به‌ جز سیستان و بلوچستان و کرمان طرح کدینگ اجرایی نشده است و اگر مالکین خودرو برای سوخت‌گیری دچار مشکل شده‌اند، قطعا جایگاه‌ها تخطی کرده‌اند، اظهار کرد: نظارت ویژه‌ای روی جایگاه‌های سراسر کشور وجود دارد و اگر گزارش تخلف اعلام شود با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

او با بیان اینکه در روزهای اخیر درحالی که حجم مسافرت‌ها بالا بود اما با گزارش تخلف یا مشکل خاصی در حوزه سوخت‌گیری مواجه نبودیم، گفت: موضوعی که در روزهای اخیر مطرح شد، این بود که به‌طور مثال مالک خودرویی در استان قم، نتواند از کارت سوخت خود در استان دیگری استفاده کند که چنین چیزی به‌هیچ عنوان صحت ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه هیچ سیاست جدیدی اعلام نشده و شرایط مانند گذشته است، اظهار کرد: از تابستان تا الان روال بدین شکل است که در هربار سوخت‌گیری، امکان دریافت بیش از ۴۰ لیتر وجود ندارد و این موضوع جدیدی نیست و از تابستان روال در کل کشور به همین شکل بوده است.

او ادامه داد: کارت آزاد در تمام جایگاه‌ها وجود دارد، مالک خودرو می‌تواند هم از کارت خود و هم از کارت جایگاه استفاده کند و مشکلی وجود ندارد و هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است.

سالاری‌نسب درباره آخرین نتایج اجرای طرح کدینگ در استان سیستان و بلوچستان، گفت: این طرح به صورت پایلوت و در بعضی شهرها از جمله زاهدان و زابل اجرایی شده است و می‌تواند شلوغی جایگاه‌ها و سوءاستفاده از کارت‌های شخصی را مدیریت کند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه با اجرای این طرح استفاده از کارت سوخت مدیریت می‌شود، گفت: این طرح به بقیه استان‌ها ارتباطی ندارد و اکنون به صورت پایلوت و تنها در این شهرها اجرایی می‌شود تا نتایج آن مورد ارزیابی قرار بگیرد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، اگر مالکان خودرو با تخلفی در جایگاه‌ها مواجه شدند، می‌توانند با سامانه پاسخگویی ۰۹۶۲۷ یا با شماره تلفن ۰۲۶۳۲۵۴۲۵۱۷ تماس بگیرند و قطعا این موضوع در زمانی کوتاه پیگیری خواهد شد.

منبع: ايسنا

نظر شما