شناسهٔ خبر: 65134837 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

انگلیس هم درباره حمله احتمالی اسرائیل به رفح ابراز نگرانی کرد

«دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس بامداد یکشنبه گفت که از برنامه ارتش رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح بسیار نگران است.

صاحب‌خبر -

وزیر خارجه انگلیس بامداد یکشنبه ضمن اشاره به پناه گرفتن نیمی از جمعیت غزه در رفح، گفت که از برنامه ارتش رژیم صهیونیستی برای حمله به این منطقه بسیار نگران است.

به گزارش فارس، «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس بامداد یکشنبه گفت که از برنامه ارتش رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح بسیار نگران است.

کامرون طی پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق)، نوشت: «عمیقا درباره ابعاد تهاجم نظامی [اسرائیل] به رفح که بیش از نیمی از جمعیت غزه در آن منطقه پناه گرفته‌اند، نگران هستم».

وی در ادامه تصریح کرد: «اولویت باید توقف فوری در جنگ برای رساندن کمک به داخل [غزه] و آزادی گروگان‌ها، سپس حرکت به سمت آتش‌بسی پایدار و دائمی باشد».

شامگاه شنبه بود که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت که عملیات زمینی ارتش این رژیم در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه احتمالاً ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود.

شبکه کان نیز گزارش داده که به واسطه درخواست مصر و آمریکا، عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح پس از تکمیل «تخلیه گسترده» ساکنان از شهر و پس از توافق تل‌آویو و قاهره درباره فعالیت ارتش این رژیم در مناطق مرزی بین غزه و مصر معروف به محور صلاح‌الدین آغاز می‌شود.

رژیم صهیونیستی در حالی چنین عملیاتی را در سر می‌پروراند که بیش از یک میلیون فلسطینی از جنایات اخیر این رژیم به این شهر مرزی پناه برده‌اند.

از سوی دیگر، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی از اختلاف نظر بین نتانیاهو و «هرتزی هالوی» رئیس ستاد ارتش این رژیم درباره عملیات حمله به رفح خبر داد.

نظر شما