شناسهٔ خبر: 63959960 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

حزب‌‌الله: ابتکار عمل در دست محور مقاومت است

یکی از مسئولان حزب‌الله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بعد از گذشت بیش از ۲ ماه هیچ دستاوردی در جنگ غزه نداشته تاکید کرد این رژیم در شرایطی نیست که شروط خود را تحمیل کند و امروز ابتکار عمل در دست محور مقاومت است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «حسن فضل‌الله» عضو ارشد فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان طی سخنانی درباره روند تقابل مقاومت با دشمن صهیونیستی در جنوب لبنان و غزه اعلام کرد، دشمن صهیونیستی در شرایطی نیست که شروط خود را تحمیل کند.

فضل‌الله افزود، رژیم صهیونیستی جنگی برای کشتار و ویرانی در غزه به راه انداخته و مرتکب انواع جنایت‌ها می‌شود اما قادر به تحمیل شروط خود بر مقاومت در غزه و نیز لبنان نیست و نمی‌تواند از کابوس رزمندگان قهرمان مقاومت نجات یابد. ما قبل از اینکه درباره شرایط ارتش رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان صحبت کنیم، می‌بینیم که چه اتفاقی برای این رژیم در غزه رخ می‌دهد.

وی تاکید کرد، دشمن صهیونیستی دست برتر را در میدان ندارد و تنها کاری که انجام می‌دهد تخریب و کشتار است. پیروزی غزه پیروزی همه ما و امت عربی واسلامی و همه آزادگان جهان است. تهدیدات اسرائیل پوچ و بی‌ارزش است و صهیونیست‌ها از تجربه‌ای که در سال 2006 و نیز از تجربه‌ای که از سال 1982 تا 2000 کسب کردند می‌دانند که فرصتی برای تحقق دستاورد و پیروزی در لبنان ندارند و تهدیدات پوچی که در این زمینه مطرح می‌کنند بخشی از تلاش‌های اسرائیل برای بالابردن روحیه جامعه صهیونیستی و شهرک‌نشینان در شمال فلسطین اشغالی است که مجبور به فرار از این منطقه شده‌اند.

ابتکار عمل جنگ امروز در دست محور مقاومت است

این نماینده حزب‌الله در ادامه گفت، ما مردم این سرزمین هستیم و در زمین خودمان با دشمن می‌جنگیم و فرقی بین ما در لبنان با مردم فلسطین در غزه وجود ندارد. صهیونیست‌ها اشغالگر و متجاوز هستند و باید از اراضی ما بیرون بروند و بدانند که مردم ما هرگز سرزمین خود را ترک نخواهند کرد. امروز تصمیم‌گیرنده واقعی و اصلی در میدان، مقاومت است و مقاومت شرایط خود را تحمیل می‌کند و ابتکار عمل را در دست دارد. دشمن صهیونیستی در جنوب لبنان گرفتار شده و نمی‌داند درگیری در مرز لبنان را چگونه به پایان برساند.

حسن فضل‌الله تصریح کرد، دشمن صهیونیستی تا امروز حتی یک دستاورد نظامی هم کسب نکرده، نه در غزه و نه لبنان. این رژیم تنها مشغول وحشی‌گری و تخریب منازل مسکونی و کشتار زنان و کودکان است و همه کاری که انجام داده همین بوده است. سوال ما این است که دستاورد نظامی اسرائیلی‌ها بعد از گذشت بیش از 2 ماه از جنگ چه بوده است؟ ما در لبنان طبق معادله طلایی ملت و ارتش و مقاومت عمل می‌کنیم و همین معادله قدرت لازم را به ما می‌دهد.

وی در ادامه گفت، ارتش لبنان در روند تقابل با دشمن صهیونیستی، شهید تقدیم کرده است و شماری از مردم ما و اصحاب رسانه نیز در این راه در کنار رزمندگان مقاومت به شهادت رسیدند. ما در کشور خود می‌توانیم بگوییم که به ملت و مقاومت خود اعتماد داریم و دشمن صهیونیستی هرگز در غزه پیروز نخواهد شد و نمی‌تواند شروط خود را تحمیل کند. امروز ابتکار عمل در دست محور مقاومت است.

این نماینده پارلمان لبنان تصریح کرد، وقتی می‌گوییم جبهه لبنان یک جبهه حمایتی است، به این معناست که تحولات آن با تحولات غزه مرتبط است و بنابراین دشمن هرگز نمی‌تواند در جبهه لبنان آسوده‌خاطر باشد. بعد از اتفاقات اخیر، شهرک‌نشینان و ارتش صهیونیستی هیچ احساس امنیتی ندارند و صدای فریادهای آن‌ها شنیده می‌شود و سپس مقامات رژیم اشغالگر شروع به تهدیدات بیهوده می‌کنند. ما به آنها می‌گوییم که ابتدا نگاهی به مرزها بیاندازید و سپس تهدید کنید.

وی در پایان تاکید کرد، ما فرزندان این سرزمین هستیم و اینجا متعلق به ماست و بنابراین طبیعی است که در کنار مردم خود باشیم؛ چرا که ما هم بخشی از این مردم هستیم و دائما وضعیت آنها به ویژه ساکنان مناطق جنوبی را پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما