شناسهٔ خبر: 63933779 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: طرفداری | لینک خبر

وزیر ورزش عربستان: مردم دنیا در سال 2034، یک جام جهانی فوق‌العاده خواهند دید

مهدی تاج‌الدینی

صاحب‌خبر -

طرفداری | جام جهانی در سال 2034 به قاره کهن بازمی‌گردد و سعودی‌ها از دیگر کشورها میزبانی خواهند کرد.

شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش عربستان در گفتگو با بی‌بی‌سی گفته که کشورش از هر لحاظ آماده برگزاری جام جهانی 2034 خواهد بود و با دفاع از هزینه‌های عربستان در فوتبال و دیگر رشته‌های ورزشی گفته که در لیگ برتر انگلیس هم ما شاهد چنین خرج‌هایی در فوتبال هستیم. او با انتقاد به کسانی که از سیاست‌های عربستان انتقاد می‌کنند، گفت:

ببینید خیلی از کسانی که به ما انتقاد می‌کنند، اصلا پایشان هم به عربستان باز نشده و این کشور و برنامه‌های ما را از نزدیک ندیده‌اند. آنها اصلا ندیده‌اند که ما چه کارهایی کرده‌ایم.

شاهزاده عبدالعزیز از روند فیفا در معرفی و حمایت از این کشور به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۳۴ حمایت کرد و هر گونه عدم شفافیت در اقدامات کشورش را رد کرد.

در مورد هزینه‌هایی که صرف ورزش شده، مگر در لیگ برتر انگلیس کسی آنها را به خاطر هزینه‌های هنگفتی که انجام می‌دهند، زیر سوال می‌برد؟ ما از فیفا برای اعطای میزبانی به کشورم تشکر می‌کنیم و به شما این قول را می‌دهم که مشابه رفتار و اخبارهایی که سوءاستفاده از کارگران در جام جهانی گذشته شنیدیم و دیدیم، تکرار نخواهد شد.

20 میلیون از جمعیت کشور عربستان زیر 30 سال سن دارند و ما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم که این جوانان بهترین رفاه و آسایش ممکن را داشته باشند. ما باید آنها را جذب ورزش کنیم و همینطور نقش خودمان را در توسعه ورزش در دنیا ایفا کنیم.

وزیر کشور عربستان در سوالی مبنی بر آمادگی کشورش برای میزبانی جام جهانی 2034 هم اظهار داشت:

ما کیفیت بالای خودمان را قبلا هم برای میزبانی رویدادهای مختلف نشان داده‌ایم. عربستان میزبان بیش از ۸۵ رویداد جهانی بوده و آنها را در بالاترین سطح ممکن برگزار کرده است. مردم دنیا در سال 2034، یک جام جهانی فوق‌العاده خواهند دید. امیدوارم همه شاهد یک جام جهانی عالی باشند و لذت ببرند.

نظر شما