شناسهٔ خبر: 63778255 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

متروی پرند بعد از افتتاح یک هفته رایگان است

صاحب‌خبر -
متروی پرند بعد از افتتاح یک هفته رایگان است
خبرگزاری آریا- سخنگوی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: خط متروی پرند بعد از مراسم افتتاح که امروز برگزار می‌شود، به مدت یک هفته برای شهروندان رایگان خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا وسیما، «حمید هیدارن» امروز در گفتگو با برنامه «سلام خبرنگار» تصریح کرد: مطالعات برای احداث خط متروی تهران - پرند در سال 1384 آغاز و در سال 1391 طرح به شهرداری و شرکت متروی تهران محول شد.
وی افزود: از سال 1391 عملیات اجرایی خط متروی پرند آغاز و دو قطعه از آن یعنی از ایستگاه شاهد تا شهر آفتاب سال 1395 افتتاح و از ایستگاه شهر آفتاب تا ایستگاه فرودگاه امام (ره) نیز اردیبهشت سال 1396 افتتاح شد.
سخنگوی مترو گفت: با بهره برداری از قطعه سوم که امروز افتتاح می‌شود، مسیر 19 کیلومتری ایستگاه فرودگاه امام تا شهر پرند بعد از 11 سال کار اجرایی تکمیل خواهد شد و در دو مسیر رفت و برگشت خدمات ارائه خواهد داد.
هیدارن با بیان اینکه جمعیت شهر پرند اکنون 450 هزار نفر است، افزود: جمعیت این شهر در سال 1405 به 700 هزار نفر خواهد رسید، به همین علت احداث و فعالیت متروی پرند برای ساکنان این شهر با اهمیت است.
وی تصریح کرد: روزانه به طور متوسط طبق آمار بین 35 تا 40 هزار نفر برای کار و امور شخصی و اداری با تاکسی و اتوبوس از شهر پرند به تهران در حال تردد هستند که پیش بینی می‌شود در بدو راه انداری مترو با دو رام قطار، بین 13 تا 15 هزار نفر روزانه از مترو استفاده کنند.
وی با بیان اینکه در میان مدت باید تعداد قطار‌ها بیشتر و سر فاصله‌ها کم شود، گفت: مسئولیت ساخت و تامین ناوگان متروی پرند با دولت است و پیش بینی ما این است که تکمیل طرح و ناوگان این خط مترو، یکسال و نیم زمان نیاز دارد.
سخنگوی مترو در پایان تاکید کرد: از امروز پنجشنبه 9 آذر مسافر گیری خط متروی پرند انجام می‌شود و خبر خوب اینکه در هفته اول رایگان است.

نظر شما