شناسهٔ خبر: 63765475 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

حمایت قاطعانه شورای شهر اوکلند از مقاومت فلسطین

شورای شهر اوکلند در ایالت کالیفرنیای آمریکا روز گذشته به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که از کنگره آمریکا می‌خواهد خواستار برقراری آتش‌بس دائم در غزه شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شورای شهر اوکلند در ایالت کالیفرنیای آمریکا روز گذشته به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که از کنگره آمریکا می‌خواهد خواستار برقراری آتش‌بس دائم در غزه شود. 

یکی از اعضای شورا در این جلسه با ارائه متممی خواستار گنجاندن بندی در محکومیت حماس در قطعنامه شده بود اما این پیشنهاد با نتیجه 6-2 مورد مخالفت قرار گرفت و رد شد. 

یکی از اعضای این شورا در مخالفت با این متمم گفت: «خبری از سر بریدن کودکان و تجاوز نبوده است. اسرائیل روز 7 اکتبر مردم خودش را کشت.»

یک عضو دیگر هم گفت: «تروریست نامیدن حماس اتهامی مضحک و نژادپرستانه است و در راستای پروپاگانداهای حامی نسل‌کشی است که رسانه‌های ما را مثل سیل در نوردیده است.»

 یکی دیگر از اعضا هم گفت: «من از حق فلسطینی‌ها برای مقاومت در برابر اشغالگری از جمله از طریق حماس که بازوی مسلحانه مقاومت یکپارچه فلسطینی‌ها است حمایت می‌کند.»

با شروع جنگ غزه و حمایت‌های سیاسی و تسلیحاتی گسترده دولت جو بایدن از جنایت‌های اسرائیل در غزه شهرهای مختلف آمریکا صحنه تظاهرات‌های گسترده بوده است.

انتهای پیام/ 

نظر شما