شناسهٔ خبر: 63757432 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

ابلاغ پیام دعوت از رئیس مجلس ملی سنگال برای سفر به تهران

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس مجلس ملی سنگال دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی از همتای سنگالی خود برای سفر به تهران را به وی ابلاغ نمود.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود به داکار، روز سه شنبه 7 آذرماه با "آماده مامه جوب"، رئیس مجلس ملی  سنگال دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات، معاون وزارت امور خارجه اظهار داشت: ابتکار برگزاری نشست دوره‌ای صلح و امنیت آفریقا نشان از اهتمام سنگال به بازیابی هویت آفریقایی و تحکیم استقلال کشورهای آفریقایی دارد.

وی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور و ظرفیت‌های کشورمان در زمینه‌های مختلف، خواستار تداوم و توسعه روابط در تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی شد.

باقری با اشاره به نقش و اهمیت همکاری‌های پارلمانی کشورهای اسلامی خواستار بکارگیری این ظرفیت در رابطه با احقاق حقوق مردم فلسطین و توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد.

در این دیدار، معاون وزارت امور خارجه کشورمان، دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی از همتای سنگالی خود برای سفر به تهران را به وی ابلاغ نمود.

مامه جوب نیز ضمن تشکر از حضور معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان در نشست مجمع صلح و امنیت آفریقا گفت: دو کشور به دلیل مشترکات فرهنگی همواره دارای روابط مناسبی بوده داشته و خواستار توسعه روابط با ایران در زمینه‌های کشاورزی، انرژی، صنایع و معادن هستیم.

وی با اشاره به ریاست سنگال بر کمیته استیفای حقوق فلسطین در سازمان ملل گفت: مواضع داکار بر حمایت از ملت فلسطین ثابت و پایدار است.

وی ضمن تشکر از دعوت همتای ایرانی خود ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت به جمهوری اسلامی ایران سفر خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظر شما