شناسهٔ خبر: 63596526 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: سلام نو | لینک خبر

فردا سه شنبه ۳۰ آبان مدرسه های این دو استان تعطیل شدند + اطلاعیه تعطیلی مدارس

دبیر کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی گفت: فعالیت‌های آموزشی نوبت صبح همه مقاطع تحصیلی در مشهد مناطق هفت گانه، تبادکان، رضویه، احمد آباد غیر حضوری برگزار می شود.

صاحب‌خبر -
به گزارش سلام نو به نقل از مهر، مهدی اله پور شامگاه دوشنبه در کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی، که در اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: فردا کلیه فعالیت‌های آموزشی مدارس در مشهد مقدس، مناطق هفت گانه، تبادکان، رضویه، احمد آباد، در تمام مقاطع در شیفت صبح به صورت غیر حضوری در بستر سامانه شاد برگزار می‌شود. همچنین مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی نیز فردا در شیفت صبح تعطیل و فعالیت‌های ورزشی در محیط‌های باز در نوبت صبح تعطیل هستند.

دبیر کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی افزود: پس از بررسی‌های کارشناسی با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه‌های خدمات رسان، امدادی و درمانی از مردم خواست تا از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

تصمیم گیری در خصوص وضعیت شیفت عصر مدارس فردا صبح اعلام می‌شود

وی تاکید کرد: جلوگیری از تردد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر به شدت توصیه می‌شود و آنان باید فعالیت‌های بدنی، پیاده‌روی، ورزش، خرید و یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند. ضمناً در صورت ادامه روند پایداری آلاینده‌ها، تصمیم گیری در خصوص وضعیت شیفت عصر، فردا جلسه کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی، در ساعت ۹ صبح تشکیل جلسه خواهد داد.

اله‌پور بیان کرد: در این کارگروه از دستگاه‌های دولتی خواسته شده در صورت امکان، با دورکاری کارکنان دارای بیماری‌های زمینه‌ای، تنفسی، قلبی و مادران باردار یا دارای فرزند زیر ۶ سال همکاری کنند.

دبیر کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی مکلف به اطلاع رسانی صحیح به مجموعه کارکنان و زیر مجموعه‌های مدیریتی و نظارت بر اجرای صحیح موضوع را خواهند داشت و همچنین فرمانداران شهرستان‌ها در خصوص تشکیل جلسات شرایط اضطرار و اتخاذ تصمیمات لازم اقدام کنند.

گفتنی است؛ مقرر شد، شهرداری مشهد از سیستم‌های صوتی و سایر تجهیزات اطلاع رسانی موجود در پارک‌ها بزرگ شهر و مراکز تفریحی و تفریحی مشهد مقدس، جهت اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان استفاده شود و هشدارهای لازم صورت پذیرد.

اعلام این مصوبات به منزله ابلاغ رسمی به تمام دستگاه‌ها و نهادهاست.

مدارس یک شهر خوزستان تعطیل شد

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان از تعطیل شدن مدارس یک شهر استان در روز سه‌شنبه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان اعلام کرد: در پی بارندگی و آبگرفتگی شهر بندر امام خمینی (ره) و بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران فعالیت کلیه مقاطع تحصیلی و ارادات در این شهر فردا سه شنبه ۳۰ آبان ماه تعطیل خواهند بود.

به گزارش خبرنگار ما، به دلیل بارندگی شدید امروز، معابر شهر بندر امام خمینی دچار آبگرفتگی شدیدی شد.

نظر شما