شناسهٔ خبر: 62698925 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

طالبان : هرگز حاضر به مذاکره با موضوع مردم سالاری نیستیم

محمد نبی عمری معاون وزارت امور داخلی طالبان افزود: دستورکار این نشست چه خواهد بود، دموکراسی؟ آن دموکراسی فاحش و خبیث که در بیست سال گذشته نتیجه ای در پی نداشت؟ اگر دستور کار مذاکرات این باشد، مجاهدین و طالبان برای نپذیرفتن مردم سالاری سال ها فداکاری کرده و برای صد سال دیگر نیز آماده اند.

صاحب‌خبر -
ایرنا نوشت: معاون وزارت امور داخلی طالبان افغانستان به تازگی گفته است که برخی چهره‌های سیاسی افغان خواهان گفت‌وگو با طالبان هستند اما هیچ موضوعی برای مذاکره وجود ندارد.
 
محمد نبی عمری معاون وزارت امور داخلی طالبان تاکید کرده است که اکنون طالبان در افغانستان حاکم شده و این حکومت هیچ گاه درباره موضوعاتی مانند مردم سالاری(دموکراسی) گفت‌وگو نخواهد کرد.
 
محمد نبی عمری افزود: دستورکار این نشست چه خواهد بود، دموکراسی؟ آن دموکراسی فاحش و خبیث که در بیست سال گذشته نتیجه ای در پی نداشت؟ اگر دستورکار مذاکرات این باشد، مجاهدین و طالبان برای نپذیرفتن مردم سالاری سال ها فداکاری کرده و برای صد سال دیگر نیز آماده اند.
 
برخی بزرگان قوم در پکتیا نیز گفته‌اند که زمان اختلاف‌ها در کشور به پایان رسیده و لازم است چهره‌های سیاسی که خارج از افغانستان به‌ سر می‌برند، به این کشور بازگردند.
 
بزرگان این قوم همچنین از حکومت طالبان خواستند که به حقوق شهروندان خود احترام بگذارد.
 
محمدانور صدیقی، بزرگ قوم گفت: ایشان می‌توانند آزادانه بیایند و با اعتماد و باور در افغانستان زندگی کنند و تمامی امور زندگی خود را زیر چتر حکومت طالبان پیش ببرند.
 
مامور، یکی دیگر از بزرگان قوم می‌گوید: از تمام افغان‌ها که برادران ما هستند می خواهیم که بازگردند و از آنان استقبال می کنیم. حکومت طالبان باید به آنان توجه کند و از آنان مراقبت کند.
 
برخی چهره‌های سیاسی افغانستان بارها خواهان گفت‌وگو میان افغانان شده‌اند اما طالبان همواره گفته است که این گفت‌وگوها باید پیش از به قدرت رسیدن این حکومت انجام می‌شد.

برچسب‌ها:

نظر شما