شناسهٔ خبر: 62630843 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

محرم نویدکیا و وحید هاشمیان گزینه‌های خوبی بودند؛

مایلی‌کهن: رضا عنایتی تجربه کافی در مربیگری ندارد

محمد مایلی‌کهن معتقد است رضا عنایتی تجربه کافی ندارد و ایران می‌توانست از گزینه‌هایی مثل محرم نویدکیا و وحید هاشمیان استفاده کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، محمد مایلی‌کهن، پیشکسوت فوتبال و سرمربی سابق تیم ملی در پاسخ به این پرسش که انتخاب رضا عنایتی برای تیم خوب بود یا خیر، بیان کرد: عنایتی یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی و آقای گل لیگ بوده، اما در زمینه مربیگری تجربه کافی ندارد. ما مربیان دیگری نیز داشتیم که جوان و فوتبالیست بودند و در کارشان نشان دادند که موفقند مثل محرم نویدکیا که کارنامه موفق او در ۲ سال در سپاهان کاملا مشهود است یا وحید هاشمیان که چند سال کمک مربی تیم ملی بزرگسالان بوده و ما از کسی که این همه تجربه دارد استفاده نمی‌کنیم. البته این نوع انتخاب‌ها سلیقه‌ای است و من در این زمینه با کسی دشمنی ندارم.

مایلی‌کهن ادامه داد: من عنایتی را دوست دارم و سعی می‌کنم بدون نگاه شخصی صحبت کنم و تنها کشورم را ببینم. اینطور هم نیست که اگر نویدکیا یا هاشمیان مربی تیم امید بودند حتما به المپیک صعود می‌کردیم. به عنوان نمونه سال گذشته در لیگ برتر، سپاهان با ملوان انزلی در اصفهان مسابقه داشت و آن بازی را اگر در شهر خود می‌برد دیگر نیازی به نتایج پرسپولیس نداشت و قهرمان می‌شد اما سپاهان مساوی کرد و این عاملی شد که پرسپولیس قهرمان شود. اینها چیزهایی هستند که فوتبال را جذاب کرده، وگرنه در رشته‌هایی چون کشتی، والیبال و... تیم قوی‌تر همیشه ضعیف‌تر را شکست می‌دهد.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که تصور می‌کند تیم امید در بازی‌های آسیایی چه نتایجی کسب کند، گفت: در هانگژو بازی‌ها سخت است و ما بازی راحتی نداریم. تیم امید تا هشت تیم برتر بالا آمده و امیدوارم در ادامه این رقابت‌ها هم موفق عمل کند، هرچند معتقدم کار سختی خواهد داشت.

نظر شما