شناسهٔ خبر: 62615143 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معاون سازماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:

کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند توسعه خدمت در مساجد است

سنندج_ معاون سازماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: مسجد بهترین و مؤثرترین پایگاه اجتماعی و فرهنگی و ظرفیتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و رسیدن به مسجد تراز اسلامی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین خورشیدی، عصر چهارشنبه با همراهی مسئول کمیته تعلیم و تربیت قرارگاه ارتباطات و همکاری‌ها بین‌المللی مساجد در بازدید از کانون محمدرسول الله روستای قلیان سنندج با تبریک هفته وحدت اظهار کرد: رویکرد ستاد هماهنگی ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، شبکه‌سازی و ارتباط میان مساجد جهان اسلام است.

وی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های مسجدی و احیای کارکردهای مساجد بیان کرد: مسجد بهترین و مؤثرترین پایگاه اجتماعی و فرهنگی است که با بسترسازی برای بالابردن ظرفیت‌های مسجد و توسعه خدمت در مساجد، می‌توان از این پتانسیل برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و رسیدن به مسجد تراز اسلامی بهره گرفت‌.

معاون سازماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور همچنین بر مردمی شدن فعالیت‌های فرهنگی در مساجد تاکید کرد و افزود: برای هدایت و سازماندهی این گستره چند میلیونی مساجد نیاز به نقش آفرینی آحاد جامعه به خصوص نسل جوان داریم.

لزوم به‌روزرسانی عملکرد اجتماعی و فعال شدن نهادهای اجتماعی

خورشیدی، جامعه امروز را نیازمند به‌روزرسانی عملکرد اجتماعی و فعال شدن نهادهای اجتماعی دانست و اضافه کرد: برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با رویکرد نهضت بازگشت مسجد و تقویت فعالیت‌های مسجدمحور برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه کردستان دارای ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه‌های قرآنی است، یادآوری کرد: لازم است ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان با بهره‌مندی از این ظرفیت، فعالیت‌های خود را ارتقا دهد.

امیرحسین خورشیدی، معاون سازماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و حجت‌الاسلام موسوی، مسئول کمیته تعلیم و تربیت قرارگاه ارتباطات و همکاری‌ها بین‌المللی مساجد، صبح چهارشنبه در سفر یک روزه به استان کردستان با نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه موقت سنندج، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان دیدار و خواستار توجه مسئولان به فعالیت‌های مسجدی شدند.

برچسب‌ها:

نظر شما